Kategorie
Informacje

Spotkanie dla Użytkowników w sprawie nowej Netykiety

Jeśli masz wątpliwości lub pytania dotyczące nowej Netykiety i chciałbyś porozmawiać na ten temat, serdecznie zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się:

– Data i godzina: 29 listopada 2023 (środa), ok. godziny 16:00/16:15 oraz 3 grudnia 2023 (niedziela), ok. godziny 9:30/10:00;

– Miejsce: Pokój nowa-netykieta.

Spotkanie będzie okazją do omówienia wszelkich wątpliwości, wyjaśnienia zasad oraz rozwiania ewentualnych pytań dotyczących nowych zasad obowiązujących na naszym czacie. Pragniemy stworzyć przyjazne i bezpieczne środowisko dla każdego Użytkownika.

W przypadku zmiany godzin, pojawią się stosowne informacje.

Serdecznie zapraszamy!

4 odpowiedzi na “Spotkanie dla Użytkowników w sprawie nowej Netykiety”

Niedzielne spotkanie to jest must have, bo na wczorajszym przez zbyt duże tłumy i gwar ciężko było dojść do kompromisów. Piotr, ale dzięki tak wielkiemu zainteresowaniu masz o czym myśleć. Polecam tego admina, gdyż ma ciekawe pomysły na życie. Piotr powiedz Ty mnie, czy na czat wchodzi jeszcze stachu? Bez stacha polfan nie ma racji bytu. Takie są fakty. Piotr trzeba zacząć działać. Jeśli zbanowaliście stacha to apeluję o unbana. Nie można karać zasłużonego użytkownika. Tym bardziej, że stachu nigdy nie był niczemu winien. Na własne oczy byłem świadkiem, kiedy grupa osób była w stosunku do niego niemiła, a mimo to stachu w perfekcyjny sposób nie dał się sprowokować i rozwiązywał problemy zawsze z pełną kulturką. Stachu odezwij się. Bez Ciebie polfan stanie się cmentarzem.

Nowa Nietykieta – administracja stara z niepokojącymi nawykami.

Nie jestem zwolennikiem spiskowych teorii dziejów ,staram się myśleć racjonalnie . Nie jestem również informatykiem a tym bardziej hakerem. Gdybym nim był moja wiedza w n/w sprawie byłaby niebagatelna i rzuciła inne spojrzenie na to co się przydarzyło zwykłemu userowi na czacie polfanu.

W dniu wczorajszym w godzinach wieczornych na czacie ogólnym Polfanu ,niejaki frogi przywitał mnie moim loginem stałym którego już dawno nie używam mianowicie „remek” , z początku bagatelizowałem sprawę ale gdy frogi napisał że zna mój numer IP i ujawni go publicznie skąd czatuje to zaświeciła mi się lampka. Zapytałem frogiego skąd takie jego zainteresowanie moimi danymi odpowiedział że był opem i zna mój numer IP , dając do zrozumienia że może go użyć. Oczywiście moderatorzy nie interweniowali . Pojawił się na czacie 4M wiec go zapytałem na czacie ogólnym dlaczego frogi interesuje się moim numerem IP i dlaczego mnie nieudolnie szantażuje. 4M odpowiedział ze frogi był opem i miał wgląd do numerów IP . Tyle. Po czym wylewnie przywitał się z frogim przybijając mu piątkę na ogóle. Zamiast go zdyscyplinować . Olał mnie i zdyskredytował na oczach całego czatu.
Odżyły we mnie dawne wspomnienia jak to 4M gdy przebywałem na pokoju regeneraci na tyldzie wszedł mi na priv z takim wstępem;

— [19:16:18] *czteryem*: 18:47:11 ** ~guliver ip: (tutaj mój numer) (numer .host.systematic.pl) lokalizacja: PL (nazwa miasta) (dane mojego dostawcy internetu) klient: NowyAplet (dane klienta Chrome.(numer )

dał mi do zrozumienia że zna moje dane i może ich użyć jeśli nie wycofam się z czatu. W trakcie rozmowy która jest zamieszczona na kundelku powiedział że pozbędzie się mnie z czatu. I jak powiedział tak uczynił. Wszedł mi w bebechy mojego laptopa i zablokował mi wstęp na serwer polfanu w karcie sieciowej. Pewno mógł również grzebać na mojej poczcie i dysku . Wtedy zbagatelizowałem sprawę ale dziś już trochę wiem. Wczoraj mój dawny laptop przeglądnął informatyk i potwierdził moje obawy. Zdjął również blokadę założoną przez 4M .

Jako że ja się mało znam na procedurach i zawiłościach czatowych mam proszę administrację czatu o wyjaśnienie mi paru kwestii;

1. Czy były moderator może bezkarnie szantażować userów ujawnieniem jego numeru IP i miejsca z którego wchodzi na czat ?

2. Czy często się zdarza że administracja Polfanu wchodzi komuś w bios osobistego komputera i blokuje mu wstęp na serwer polfanu ?
Jeśli tak ile było takich interwencji.

3. Czy moje dane wrażliwe (rodo) są bezpieczne na Polfanie w związku z powyższymi faktami i czy są zgodne z literą prawa ?

4. Jakie korelacje łączą byłego moderatora frogiego z obecnym administratorem Czterymem ?

5. Czy administrator Polfanu może szantażować usera pokazujać mu jego dane wrażliwe w celu wywołania u niego tzw. efektu mrożącego, celem wymuszenia od niego postępowań i decyzji dla niego niekorzystnych?

Zapewne zostanę zbagatelizowany jak zwykle przez czteryma i nazwany jak to ma w zwyczaju „dzbanem” ale mimo wszystko oczekuję odpowiedzi bowiem odpowiedź sprawi podjęcie decyzji dla mnie ważnych. Bowiem chodzi o moje bezpieczeństwo.

Wniosek z powyższego, że jest coraz więcej syfu na polfanie. Admin, który groził użytkownikowi czata, powinien natychmiastowo zostać pozbawiony stanowiska, a wraz z nim wszyscy, którzy zostali przez niego wybrani na operatorów.

Ja tylko do numerów IP – ludzie nie dajcie się zastraszyć. Wszędzie gdziekolwiek wchodzicie: strony internetowe, czaty, blogi, fora, gówniane social media, itp. tam zostawiacie po sobie ślad w postaci Waszego numeru IP. Tak samo jest na polfanie i jego pokojach, że operatorzy widzą IP. Co oni mogą z nim zrobić? Co najwyżej klepnąć banika, czyli ich ulubione zajęcie oraz sprawdzić geolokalizację, która często jest niedokładna (do poczytania: https://tools.kodit.pl/geolokalizacja). Jeśli link nie wejdzie, to w google wpisać geolokalizacja IP. Czasy prymitywnie zabezpieczonych systemów z otwartymi portami odeszły to lamusa, kiedy już w chwili instalacji windowsa, a przy podpiętym internecie, było się narażonym na ataki robaków. Teraz Wasze IP czatowi fachowcy od siedmiu boleści mogą sobie napisać na papierze toaletowym i podetrzeć tylną część ciała po kolejnej gastroburzy.

Piotr, w związku z zastraszaniem użytkownika, należy wszcząć śledztwo i najlepiej jakby administracja odniosła się tutaj do postawionych pytań.

Leoś, miałeś rację co do: „Zapewne zostanę zbagatelizowany jak zwykle przez czteryma”. Jeszcze bym dopisał całą administrację, która do tej pory nie odniosła się do sprawy. Widać szcza na zwykłych użytkowników jak psy na samochody, ale nie o tym chciałem, bo to norma.
Coś wam powiem. Otóż mamy nowy rok, prawa? Prawda. W związku z tym opowiem wam o moim najlepszym polfanowym kolegu stachu, którego potrafiliście w większości obrażać z zazdrości, że wyróżniał się poziomem inteligencji. Możecie sobie mówić co chcecie, ale fakty są jakie są. Stachu był i jest niezaprzeczalnie numerem jeden polfanu. Wielu z was boli, ale każdy kto ma choć odrobinę rozumu wie o co kaman. Czy potrzebujecie jeszcze dowodów? Nie ma problemu. Spójrzcie w tej chwili na otaczające społeczeństwo, gdzie ludzi można zaliczyć do trzech grup. Pierwsza i licząca największy % to nawaleni po wUdzie, szampanie i browcach. HaHa połowa z nich wraca teraz z plenerowych sylwestrów zataczając się i drogę powrotną do domu, którą normalnie zrobiłaby w kilkadziesiąt minut, to odbywa w kilka godzin. Czy widzicie w tej grupie stacha? Nie, bo stachu ma łeb na karku i z każdej opresji wyjdzie bez problemu, nawet jeśli trzeba będzie spawać. Do drugiej grupy zaliczają się stosunkowo trzeźwi albo lekko wstawieni, którzy męczą swój wzrok, bo od kilku godzin wpatrzeni są w ekran swojego szajsfona, bo obserwują i lajkują swoich frjendów i wstawiają drugie zdjęcie na sołszial media co robili na sylwestra. Czy jest tam stachu? Nie ma. A czemu? Stachu żyje własnym życiem. Najmniej wyróżniająca się trzecia grupa w tej chwili śpi po super udanym sylwestrze i cudownym wejściu w nowy rok tak jak stachu. Można powiedzieć, że to elita. No cóż tym razem się nie udało, ale życzę wszystkim aby nowy 2024 był dla was lepszy albo przynajmniej nie gorszy niż miniony. Stachu, dziękuję, że o mnie pamiętałeś. Ja mimo, że na polfanie nie bywam od miesięcy, to wiem, że pilnujesz czacika, no polfan bez Ciebie by nie istniał. Jak to mawiała zgaga – miej się zdrowo. Szczęśliwego nowego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *