Strona główna » Strony » Wspomóż rozwój i utrzymanie Polfanu - zostań naszym Patronem!
Wspomóż rozwój i utrzymanie Polfanu - zostań naszym Patronem!

Szanowni Użytkownicy!

Jako administracja serwisu Polfan.pl chcemy wystosować do Was prośbę o wsparcie.

Krótka historia portalu

Polfan.pl to obecnie jedna z najstarszych społeczności czatowych w Polsce. Nasz serwis założony został w 2001 roku jako niezależny fanklub zrzeszający użytkowników nieistniejącego już portalu Polchat.pl, w pewnym momencie stając się jego integralną, choć niezależną (bo prowadzoną przez Społeczność) częścią. Kto kojarzy Polchat, ten wie, że jego historia to nie tylko spory fragment burzliwej historii polskiego Internetu, innowacyjnej - jak na końcówkę lat 90. myśli technicznej, ale przede wszystkim to setki zawartych przyjaźni i związków, tysiące niesamowitych wieczorów spędzonych pośród ludzi dzielących podobne zainteresowania, a także nieskończona liczba debat, wymienionych myśli i poglądów.

Początki samodzielnej działalności

Od momentu zamknięcia Polchatu w 2012 roku Polfan starał się podtrzymywać jego tradycję, jednocześnie stając samemu na rozdrożu. Ponieważ za Polfanem nie stała nigdy żadna duża firma, lecz garstka pasjonatów i hobbystów, podjęcie decyzji o dalszych losach portalu nie sprowadzało się do zimnego bilansu zysków i strat. Ostatecznie ówczesna Ekipa stwierdziła, że podejmie trud i pracę, by utrzymać i rozwijać Polfan jako nowoczesny czat, a tym samym zapewnić użytkownikom wygodne miejsce do wirtualnych spotkań towarzyskich oraz związanych z ich zainteresowaniami.

Dziś, po paru latach, jesteśmy społecznością liczącą ok. 3000 aktywnych Użytkowników. Wielu z nich wchodzi na czat z różnych zakątków świata, o różnych porach i w różne dni. Często się mijamy, nie zawsze się kojarzymy - jednak najbardziej prawdopodobne jest to, że spotkamy się właśnie tutaj.

Dziś już wiemy, w którą stronę iść

  • Chcemy, by Polfan pozostał polskim, przyjaznym miejscem pogawędek, debat oraz spotkań ze znajomymi, ciekawymi ludźmi i osobami dzielącymi nasze zainteresowania.

  • Chcemy, by stał się bardziej przystępnym i nowoczesnym narzędziem komunikacji
    i mógł pełnić funkcje społeczne, edukacyjne i biznesowe.

  • Chcemy, by w centrum Polfanu zawsze pozostawała jego Społeczność.

Meritum

Jest jedna, ważna rzecz, która wyróżnia nasz czat na tle innych i którą wielu z Was sobie ceni - jest to całkowity brak reklam. Choć nie ukrywamy, że byłoby to dla nas opłacalne, nie umieściliśmy ich na Polfanie z jednego powodu: szacunku do Was. Reklamy (szczególnie wielkie banery) są rozpraszające, utrudniają korzystanie z portali, zmniejszając ich wygodę, często przedstawiają oferty, którymi wcale nie jesteśmy zainteresowani.

Z drugiej strony - nie ma nic za darmo. Utrzymanie portalu to regularne, miesięczne wydatki. Te, połączone z chęcią realizacji naszych planów rozwoju, stają się obecnie barierą nie do pokonania.

Dlatego postanowiliśmy poprosić Was o wsparcie. Jeśli lubicie Polfan, chcecie pomóc nam w jego rozwoju oraz bieżącym utrzymaniu, to zapraszamy do wsparcia nas na Patronite.

Patronite pozwala na comiesięczne wsparcie inicjatyw, które cenisz, wybraną przez Ciebie kwotą. Jest to polski, sprawdzony i bezpieczny serwis, dzięki któremu obecnie wiele projektów może działać i rozwijać się pod okiem ich Społeczności.

W zamian za regularne wsparcie (czyli zostanie naszymi Patronami), w ramach symbolicznych podziękowań przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawych nagród.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym profilem Patronite - prosimy o rozważenie wsparcia Polfanu.

Kliknij i zobacz nasz profil na