Lubisz rozmawiać w wąskim gronie, bez tłumów i przypadkowych gości? A może potrzebujesz miejsca tylko dla zaprzyjaźnionych osób? W Devanie wprowadziliśmy kilka zmian, które ułatwią Wam tworzenie zamkniętych społeczności i organizowanie tajnych spotkań. Poniżej znajdziesz krótkie wyjaśnienie, jak teraz działają prywatne pokoje i przestrzenie.
Prywatne pokoje – teraz z linkiem zamiast nazwy
Na Polfanie, żeby dołączyć do prywatnego pokoju, trzeba było przesłać znajomemu nazwę tego pokoju. W Devanie jest znacznie wygodniej – wystarczy, że wyślesz komuś link, a ta osoba może natychmiast dołączyć. Dodatkowo taki pokój nie pojawia się na liście wszystkich pokojów, więc nikt nie wejdzie tam przez przypadek.

Przykładowe zastosowanie:
- Chcesz zorganizować małe spotkanie wirtualne dla swojej paczki znajomych? Załóż prywatny pokój i prześlij link tylko do zaufanych osób.
- Masz do omówienia ważne sprawy z dwiema czy trzema osobami? Prywatny pokój to bezpieczne miejsce, w którym nikt nie będzie Wam przeszkadzał.
Przestrzenie prywatne – dostęp tylko na zaproszenie

W Devanie pojawiła się też opcja tworzenia przestrzeni prywatnych, do których nie może dołączyć nikt spoza grona zaproszonych. W przyszłości będziesz mógł wysyłać zaproszenia konkretnym osobom, ale już teraz możesz ustawić przestrzeń tak, żeby nie mógł jej odkryć żaden przypadkowy użytkownik.
Przykładowe zastosowanie:
- Masz zespół muzyczny i chcesz mieć osobną przestrzeń na ustalanie terminów prób i koncertów, ale nie chcesz, żeby ktokolwiek inny widział te rozmowy.
- Planujesz niespodziankę dla przyjaciela i zależy Ci na zachowaniu pełnej dyskrecji – prywatna przestrzeń to idealne rozwiązanie.

Mniej zamieszania, więcej wygody
- Łatwiejsze dołączanie: zamiast podawać nazwy czy ID, wystarczy kliknąć w link.
- Większa kontrola: sam decydujesz, kto może wejść do Twojego pokoju lub przestrzeni.
- Brak przypadkowych gości: pokoje i przestrzenie prywatne nie pojawiają się w publicznej liście, więc nikt obcy się nie napatoczy.
W skrócie – chcieliśmy, żeby było prosto i przejrzyście. Dzięki temu nie musicie się martwić, że niechciane osoby dołączą do rozmowy.
P.S. Wszystkie komentarze nieodnoszące się do tematu wpisu, lub ocenione jako mało merytoryczne będą usuwane.
14 odpowiedzi na “Prywatne pokoje i przestrzenie”
Nikomu niepotrzebna funkcjonalność i wypaczenie idei czata.
Zamykać się i izolować w jakichś tajnych kręgach niewidocznych i niedostępnych dla postronnych, to po co w ogóle wchodzić na czat?
Równie dobrze można sobie założyć prywatną grupę na mesendżerze czy diskordzie.
„Masz zespół muzyczny i chcesz mieć osobną przestrzeń na ustalanie terminów prób i koncertów, ale nie chcesz, żeby ktokolwiek inny widział te rozmowy.
Planujesz niespodziankę dla przyjaciela i zależy Ci na zachowaniu pełnej dyskrecji – prywatna przestrzeń to idealne rozwiązanie.”
Nie wiem w jakiej alternatywnej rzeczywistości wy żyjecie, myśląc, że ktoś będzie wchodził na jakiś niszowy czat, żeby tam omawiać sprawy zawodowe czy prywatne. Od tego ma fejsbuka.
Jak tak dalej pójdzie to niedługo i tak tu będziecie sami się kisić we własnym gronie towarzystwa wzajemnej adoracji opów i ich klakierów, z uwagi na toksyczne jednostki psujące atmosferę, siejące ferment i trollujące na pokoju.
Ale widać, że wam to nie przeszkadza, skoro od dawna nic się nie zmienia, mimo skarg userów.
Smacznej kawusi i miłego dzionka życzę.
Nie masz w takim razie pełnego obrazu tego, w jaki sposób ludzie korzystają z Polfanu. Nasz serwis posiada funkcję pokoi prywatnych od samego początku istnienia i ponad połowa aktywnych pokoi jest właśnie ustawiona jako prywatna.
„Nie wiem w jakiej alternatywnej rzeczywistości wy żyjecie, myśląc, że ktoś będzie wchodził na jakiś niszowy czat, żeby tam omawiać sprawy zawodowe czy prywatne. Od tego ma fejsbuka.”
Żyjemy w rzeczywistości do której chcemy się dostosować i wyjść na przeciw oczekiwaniom dot. nowoczesnej platformy komunikacji. Chcemy być NISZOWĄ alternatywą dla Discorda czy Facebooka czyli celować swoją ofertą w nowe nisze w których widzimy potencjał, jednocześnie zachowując klasyczny charakter 🙂
Smacznej kawusi!
A mi się bardzo podobają te pokoje prywatne ponieważ na pewnym radio znam ludzi od 20 lat już prawie i robimy swoje towarzystwo a obcy to nie bardzo i byłoby bardzo fajnie żeby był taki pokój kropka To jest bardzo dobra alternatywa do tego żeby być tylko w swoim towarzystwie niektóre się lubi zna i akceptuje.
Super! 🙂
no cura ze nie wspomne ze swatasz ludzi -zal . pl
Po drugie może być tak że ktoś się w kimś zakocha a są z różnych miast chcą sobie pogadać na czacie bo tak jest wygodnie to też sobie mogą założyć prywatny pokój to nic złego. Faktycznie można przejść na Messengera gadu-gadu czy inne tam ale jeżeli ktoś wybiera czad to nie ma w tym nic złego Czy można wstawiać więcej obrazków i inaczej się komunikować
Ja bym się chciał zakochać na czacie.
Hej zapraszam
W kobiecie.
Fajna opcja.
Wprowadzicie kiedyś kamerki?
Tak, rozmowy głosowe-wideo też są w planach.
Super 🙂