Kategorie
Informacje

Źle się dzieje w państwie polfanowskim

Od dłuższego czasu obserwuję spadek frekwencji w pokoju głównym Polfanu. Te czasy, kiedy w pokoju głównym meldowało się ponad stu chatujących, minęły. Nowych użytkowników przybywa mało, jeśli przybywa. I niewielu z nich pozostaje na stałe. Reszta odchodzi zniechęcona postawą chatowych trolli, których zwalczać jest trudno, odradzają się jak feniksy z popiołu. Operatorzy pokoju głównego polfan zamiast zachęcać nowych do uczestniczenia w rozmowach na chacie, zmuszani są do eliminacji właśnie trolli. Walka z trollami jest trudna, trolle wspierają się w walce z operatorami i mają nad nimi pewną przewagę, jaką im dają serwery proxy i vpn-y. No i mnogość nicków tymczasowych, zakładanych szybko i bez kłopotów z rejestracją. Wyciszanie nicków też może być omijane. Tylko serweroperatorzy mają inne metody usuwania/wyciszania nicków sprawiających kłopoty, ale i te metody mają swoje minusy i mogą być omijane. Pokój główny polfan jak wszystkie inne pokoje ma możliwość zablokowania wejścia do niego nicków tymczasowych, ale ta metoda pozbywanie się userów z pokoju czy też blokowania im wejścia do pokoju nie jest mile widziana przez Shado. Otóż blokada tyld w pokoju głównym polfan powoduje brak możliwości wejścia do pokoju nicków tymczasowych, co może być interpretowane jako fakt, że chat jest wyłączony. I wtedy potencjalny użytkownik szukać może innego serwera chatowego. Weźmy jednak pod uwagę fakt, że użytkownik może wybrać inny pokój z przewijanego paska na górze okienka formularza logowania na chat. Ale tego nie robi, bo już zostało mu zablokowane wejście do pokoju głównego polfan, czyli na chat w ogólności, albo o tym nie wie, że tak można. A można.
Wśród operatorów pokoju głównego polfan rośnie frustracja z tego powodu, że mają mało mechanizmów blokowania nicków trollująch. Trolle są zawsze krok przed operatorami pokoju i są na tyle bezczelni, że potrafią na privie ordynarnie „nawrzucać” operatorowi, a coraz częściej robią to na ekranie głównym.
Co w takiej sytuacji zrobić? Jak „uzdrowić” sytuację z nickami tymczasowymi? W rozmowach z różnymi użytkownikami przewija się pomysł, by pójść śladem Czaterii i zrobić tak, by nick tymczasowy (tylda) mógł się na chat logować do wybranego pokoju, i mógł tylko czytać wiadomości, bez możliwości pisania, pisać mógłby tylko do usera na jego priv. Aby mógł pisać w pokoju, musiałby zarejestrować nick, a rejestracja byłaby płatna. W ten to sposób Polfan zdobywałby finanse na opłatę serwera. Po drugie ktoś, kto by zainwestował w rejestrację nick, chyba by nie chciał go stracić przez nieodpowiednie zachowanie. Tyldy miałyby tylko możliwość czytania chatu, zapanowałby spokój. Mam rację?
Może jednak nie ilość, a jakość użytkowników stanowić będzie o popularności chata?
Co tu kryć: to pokoje radiowe napędzają frekwencję na chacie, a jak jest frekwencja i brak trolli, to i radia się chętnie meldują na Polfanie. System naczyń połączonych.
Tak to jest na Czaterii: https://czateria.interia.pl/pomoc/news-jak-zarejestrowac-nick,nId,2467407

Pewnie wiele rzeczy pominąłem i dlatego proszę o solidne komentarze i opinie na temat tego, o czym napisałem. A może ktoś ma inne pomysły co do chata?

Edit//
Komentarze nic nie wnoszące będą usuwane, co już się stało.
Zadam sobie ten trud z ich usuwaniem.

52 odpowiedzi na “Źle się dzieje w państwie polfanowskim”

jest to dobre rozwiązanie i w sumie nie drogie, ale dochodzi tu inna sprawa, musiała by być pod to zarejestrowana działalność gospodarcza bo gdzie sa opłaty za „serwis” beda chcieli by sie rozliczac z kasy i podatku, kwestia czy bedzie to na tyle zainteresowanych by pozniej nie wyszło że pomysł dobry ale chetnych mało i jest to malo oplacalne i w kilka chwil po tym serwis się nie zamknie

Wszystko można zmienić, ale ludzi, którzy czat traktują jak pole bitwy nigdy nie odczarujesz. Oprócz tych szaleńców , którzy prześcigają się we własnej głupocie zakulisowo dzieją się rzeczy złe: ploty, zazdrość ,podłość. Wszyscy to wiemy i każdy z Nas znosi to po cichu.
Nie ma lekarstwa by uzdrowić ludzkie charaktery. Mimo to lubimy przychodzić, by zamienić kilka słów z tymi, których darzymy sympatią.
Serdecznie Wszystkich pozdrawiam.

Pokoje radiowe i owszem, napędzają czat. …Tak samo, napędzałaby go mniejsza ilość pokoi .Wszyscy Ci którzy nie wchodzą na pokój radiowy i tak pchają się na pokój główny polfanu… Zacznijmy od tego, że na serwerze czatowym Polfanu za dużo jest pokoi czatowych . …I ich kategorii. Większość pokoi jest nie używana . Albo wiszą na nich tylko ich właściciele ( Tak jak ja na swoim pokoju). Na dodatek, pewne kategorie pokoi sie dublują , wprowadzając nieco zamieszania. …Zlikwidować „Te” nie odwiedzane ( Nawet Mój – Nie będę miał nic przeciwko temu!). Co do płatnych nicków, jestem za. … Jak napisał Przemytnik_Oryginał – Wszystko zależy w jaki sposób, będzie pobierana opłata.!?. …I ta „poczekalnia tyld”!?. One nie miałyby być za darmo?. Wtedy tych czytających czat, byłoby więcej niż tych piszących na nim: ) . Pomysł godny przemyślenia. Ale wątpię, że gdy go juz wcielicie w życie trolle znikną!.

Podpisuje się pod tym co napisał czteryem , Od siebie dodam że bardziej liczy się jakość serwisu niż ilość użytkownikow

Nie liberalne veto!! Rację mają wszyscy po trosze, jednak ludzie chcący tutaj przychodzić są najważniejsi, nie serwer .Uważajmy ,żeby nie wylać Bogu ducha winne tyldy, które chcą nimi pozostać. Trolle są i nie ma się co oszukiwać będą , wspierane przez rozchichotane damulki. Metody jak dotąd odnoszą skutek chwilowy, operatorzy za zadanie mają pomoc i chronienie userów tych stałych i tych z tyldami.Kwadratura koła W Czaterii wcale nie jest tak różowo, sporo nicków stamtąd przychodzi na polfan .mam tam konto wiec nie są to teorie wyssane z palca. Ignorowanie jest jakimś wyjsciem, ale na krótką metę. Częśc userów unika pisania na privie, pomysł też nienajlepszy. Dochodzą jeszcze zatargi na tle udzielanych informacji o userach, walka o zaistnienie np na kanale radiowym, zwady na tle romansowym Nie zamykajmy oczu na niegodziwości , ptępiajmy je publicznie. Nie wiem czy pomoże, ale lepiej to niż milczenie, które jest przyzwoleniem.Pozdrawiam

To wypowiedz jednego z Admin , wygodna po co myśleć nad czyms lepiej potwierdzic ze czteryem ma racje.

Witam , problem jest w tym , ze administracja nie zyje tym miejscem jak na innych stronach internetowych, social media etc. , nie wprowadzaja zmian nawet Świąt Bożego Narodzenia na stronie i czacie nie widac. Martwi fakt , ze Polfan pojdzie w strone zarobkowa nie w strone pasji I pasjonatwo. Faktycznie problem jest ilosc pokoi jest tego bezsensownie duzo. Konkurencja wyprzedza Polfan. Informacja o nowej platformie widnieje juz rok i jej brak a obecnie widac , ze idziecie w strone interia ale przypominam Czaterie buduje fundament Interia.pl nie ma z nimi startu. Dziwne to wszystko trolle sa I beda czy nick bedzie platny czy bezplatny. Na tle konkurencji poprostu wyglada to slabo. Wiecej dasz uzytkownikowi a użytkownik da Tobie

Znów dyskusja o niczym .Nagle się administracja zorientowała , że nie ma narzędzi do walki z trollami ?
Jeśli chcecie zrobić płatny , to zrobicie .Jeśli tolerujecie wpisy tzw. trolli (a nie lepiej pisać po imieniu zwykłego chamstwa ) to tolerujcie . Może ustalcie wreszcie jakieś zasady dla opów , przejrzyste wytyczne , nie dyskutujemy , tylko banujemy ?I nie wciskajcie ludziom kitu , że operator jest od zagajania inteligentnej dyskusji i poprawie atmosfery na czacie !

Witam. Walka z trollami jest trudna, ale to nie znaczy że warto się poddawać. Dajcie większe uprawnienia operatorom. Odpowiedzialność zbiorowa nigdy nie jest dobrym pomysłem, bo na ogół źle się kończy. Trolle też się męczą, nawet jeśli sto razy trzeba takiego wyrzucić to trzeba. Może za 101 mu się odechce. Pasja to muzyka i audycje a nie jakieś choinki. A trolle, szczególnie te, które lubią pisać o wydalaniu należy po prostu ignorować 🙂

Może wprowadzić ograniczenie tworzenia kont o podobnych lub identycznych nazwach, szczególnie z przypadkowymi literami, może zminimalizować liczbę trolli, które mogą próbować działać pod wieloma nickami. Także werifikacja konta (np. email): Wprowadzenie weryfikacji konta poprzez email może pomóc w redukcji trollowania, zmuszając użytkowników do podejmowania dodatkowych kroków, co może zniechęcić osoby, które chcą działać anonimowo.

Trolle trollami, chamstwo chamstwem. Temat walkowany już któryś raz. A może czas spojrzeć na opów i administrację co robią z tym ? Nie wkładam wszystkich do jednego worka. Oni wiedzą o kim pisze, a i nie boję się używać ich nicków. Wszyscy wiemy co zrobiła ze mną Mileczka i Stachu. Kiedy romantyczne rozmowy realnie śledziła Czarna Euphorię to Amaxonka wpadła do Czarnej na priv by to wyjaśniła, nie do romantycznej. Kiedy czteryem w temacie napisał życzenia urodzinowe dla Nierdzewny i dla mnie Amazonka je zdjęła, bo mnie nienawidzi co mi absolutnie nie przeszkadza, dalej, kiedy czteryem boblokowal Stacha, Amazonka go odblokowała. Takich przykładów nie tylko ja znam wiele. A opy ? No cóż niektórzy powinni mieć nicki Wazelina i tylko numerami powinni się różnić. Naiwnie czekam kiedy Shado to zauważy i skończy się udawanie, że wszystko jest winą userów. Też nie jestem idealna, bo nie boję się pisać tego co myślę i myśleć co piszę. Nawet gdybym miała dostać globalnego bana to trudno, ale udawanie i wchodzenie w d…ę nie jest moja mocną i brzydzę się tym. Rozmowy admina i opów – publiczne na polfanie – na temat trolli tylko ich podkręcają, bo jak wiadomo ci siedzą na kilku tyldach. Więc może zanim ZNOWU zacznie się elaborat w temacie userow i traktowania ich przez niektórych ” rządzących” jak idiotów, którzy pewnie niczego nie widzą warto pomyśleć nad tym co dobrego robi administracja by ten czat ożył ? Shado ma ludzi w dupie na tyle, że nawet odwitać mu się nie chce. Operatorzy rzadko który prowadzi normalne rozmowy z userami, chyba tylko white_lilli , prowikatorka i Hayden roznawiają. Pozostali po kątach robią co robią i tylko widać durne dyskusje z trollami, które ich najrecają. Nie wspomnę o podczytywaniu innych pokoi, priv i notice.
Nie ma winy tylko po jednej stronie.
P.S
Nie docierają i nie dotrą do mnie argumenty ” Shado jest świadkiem „, bo pozostali admini i userzy też byli i są świadkami.

Duśka, coś słyszałaś, ale niedokładnie. Stacha ja odblokowałem na wyraźną prośbę użytkowniczki, której się go żal zrobiło, żę tak długo jest zablokowany. Ostrzegłem ją o potencjalnych konsekwencjach tego odblokowania. I co się potem stało? Stach szybko nauczył się korzystać z mechanizmu zmiany adresu IP i zaczął na nowo obrażać osoby w pokoju.

Panie Czterym odpowiadam wylacznie na Pana wpis.Pisze pan ze odbanowal mnie pana na zyczenie jednej Damy.Zrobilem d hodzenie i takowej nie znalazlem.Niezmiernie bym sie cieszy, jakby Pan ujawnil jaki to jest nick.Byc moze ze kobieta sie we mnie zakochala i b cierpi.ze ja o tym nie wiem .Mechanizm zmiany ip jest b prosty, tyle ze trzeba to wiedziec.Z waszej strony to jest walka z wiatrakami mnie banujecie a ja wchodze i tak kiedy zechce.Wine za to ponosza operatorzy zamias useraw przywitac to user od poczatku jest nekany i prowokowany przez operatorow tak dlugo az opeatr zbanuje Za caly tenn burdel na pokoju sa winni operatrzy.Nie moze byc tak ze operator prowokuje do tatkiego stppnia ze user w konicu nie wytrzymuje i musi sie bronic.Jezeli napisze tylko co nie odpowiada operatorowi zostaje natychmiast zbanowany bez zadnego ostrzezenia i zadnej rozmowyBardzo sie Panu dziwie ze takim osobom powierzyl Pan funkcjie operatorow Kiedys proponowalem Panu zeby poobserwowal rozmowy kiedy ja pisze Nie obrazam nikogo wulgarnie.Mam do dyspozycji ine polskie slowa ktore zawsze moge uzyc i zdrowo dowalic Ale to jrst juz tylko wtedy jak user albo operator za daleko sobie pozwala.user tego stanu nie zmieni ,ale Pan moze to zmienc Powierzyc funkcjie botom odpowiednio zaprogramowanym ,wtedy calkowicie zniknie kolesiostwo .Albo powierzc funkcjie operatorom wybierami przez userow w systemie rotacyjnym np co pol roku.Rozwiazan jest wiele tylko trzeba chciec to zrobic.Tutaj niesety nie chce nikt i nic robic.Najlepiej jest zwalic wine na usera.Mam nadzieje ze podejdzie Pan do tego problemu bardziej powaznie…

Z powazaniem Stasiek

To mi umknęło: „Nie wspomnę o podczytywaniu innych pokoi, priv i notice.”>
1. Serweroperatorzy mają możliwość zaglądnięcie do pokoju i odczytania treści rozmów między użytkownikami. To chyba normalne, że taką możliwość mają np. w celu wyjaśnienia skargi użytkownika na operatora. Czy też w innych sprawach (sprawdzenie, co się w pokoju dzieje w nocy).
2. Ktoś kiedyś zażartował sobie, że właśnie czyta priva między użytkownikami. Może to nawet byłem ja?
Tak, mam możliwość czytania privów, ale tylko swoich, jak każdy inny użytkownik. Ale NIE MAMY możliwości jako serweroperatorzy odczytywania privów obcych, chyba że użytkownik sam nam taki priv da do czytania.
3. Serweroperatorzy NIE MAJĄ możliwości czytania obcych wiadomości przesyłanych poprzez /notice.

To chciałem raz na zawsze wyjaśnić.

Przestań wybielać teraz coś czemu sam przytakiwałeś. Nie wiem czemu ma służyć ten Twój nagły ” zwrot akcji”
Czytanie priv i pokoi nie powinno mieć prawa. A jeżeli już to przez głównego admina. Na swoim przykładzie mam dowód, że mój priv był czytany. I możesz sobie wyjaśniać i zaklinać, że jest jak piszesz, ale chyba nikt poza Tobą w to nie wierzy.
Byłam gdzie byłam widziałam, czytałam. Swoje wiem.
Jedno jest pewne, że burdel jaki tam panuje nie jest tylko ” zasługą” trolli, ale i adminów z opami o czym czytasz nie tylko w moim wpisie.
Zastanawiam się- mając na uwadze Twoje wypowiedzi- kto kazał Ci zmienić swoje zdanie jakie miałeś o administracji ( oboje wiemy, że o Amazonkę Ci chodziło) i o opach, którym ostentacyjnie napisałeś by Cię nie witali, Ty ich też witać nie będziesz.
Jedno jest niezmienne – moje zdanie do tego co się tam dzieje.

Mógłbym tę odpowiedź uznać za nieistotną i nie wnoszącą niczego konstruktywnego do tematu głównego. I ją usunąć.
Napiszę tak: stałaś się tu trollem, szukasz awantury i sensacji, rozpowszechniasz plotki. A jak czegoś nie wiesz, to zmyślasz.
Jeżeli się taka sytuacja powtórzy, to komentarz wyląduje w spamie.

Jeżeli odbędzie się głosowanie za płatnym czatem to jestem ZA ! O ile to przywróci dominację normalnych rozmów i żartów, a nie jednostkowej walki z trollami, bo ten słucha czy gra na moim radyjku to go zostawię. Zawsze byłam radykalna czy dobrze ? Tak. Nie wspomniałam o incydencie odebrania mi opa, ale to ma najmniejsze znaczenie w tym co się dzieje.

Duśka, operatora w pokoju głównym polfan nadałem Ci ja mając poparcie pozostałych operatorów. I zdjąłem Ci też ja za groźby przeciwko właścicielce pewnego pokoju radiowego. Jeżeli traktujesz to jako incydent, to rzeczywiście nadanie Ci operatora było incydentem.

Czyżby ? Groźba ? Napisanie Gosi, bo o nią chodzi, że jak nie przestanie robić jazd z tyldy( a dobrze wie cały czat, że robiła i zmieniała IP) To dam jej bana na stałce. Jestem Ci solą w oku tylko dlatego, że za dużo wiem i nie boję się pisać o tym głośno. Twoje ostatnie zdanie świadczy tylko o Tobie i podejściu do ludzi – jako incydentów. Pamiętaj o jednym, że nie każdy jest idiotą za jakiego ho uważasz. Mogę się tylko domyślać skąd ten Twój zwrot. Nie zapomnij ich tylko publicznie przeprosić, że byłeś przeciwny ich działaniom i zachowaniom. Wiesz o czym pisze.

Przepraszam za literówki, ale nie lubię pisać z telefonu, a takie urządzenie mam tylko do dyspozycji.

Odnośnie zachowania się opów i niektórych sopów zgadzam się ja jak i inni userzy. Za płatnością też głosuję. Natomiast nazwijmy rzeczy po imieniu kilka razy dziennie wałkowanie jednego tematu przez rok to też jest trollowaniem. I tyle w temacie. Wychwalanie jednych opów i sopów mija się z celem. Bo akurat ci których wymieniono jako dobrych wcale nie są lepsi od pozostałych. Tak samo robią. Siedzą na tyldach i nie reagują jak obrażani są zwykli userzy tylko reagują kiedy ruszani są znajomkowie. Siedzą i obserwują jak nie na tyldach to na tym próbnym serwerze. Dlaczego na próbnym testowym serwerze są tylko opy i sopy a nie ma nikogo z normalnych userów? Podobno był nabór i wielu się zgłaszało !

Jak w każdym projekcie nowym czy naprawczym trzeba określić cele oraz jasno przedstawić możliwość ich realizacji.

Czat jest niestety zanikającą formą komunikacji werbalnej dla ludzi aktywnych w sieci . Większość woli się komunikować poprzez media społecznościowe , platformy tematyczne, etc.

Społeczność czatu Polfanu to swoisty hayd park sieciowych dinozaurów , ludzi samotnych lub szukających odpoczynku poprzez bezpośredni kontakt słowny . Ludzi starszych, z doświadczeniem życiowym , po przejściach, często schorowanych i niepełnosprawnych . Nie dziwi że szukają akceptacji, życzliwości oraz zwykłego zwrócenia na siebie uwagi. Większość jest uzależniona mentalnie od czatu co wpływa na zachowania , reakcje i sztukę adaptacji w wąskiej grupie społeczności. Ale nie czas i pora na analizy socjologiczne czatu.

Jednak to one powinny być głównymi wektorami celów administracji w czatowych rewolucjach.

Na pewno jest potrzeba legalizacji nicków poprzez płatną rejestrację , określoną w szczegółowym regulaminie. Np. 5 banów ponowna płatna rejestracja nicku.

Jeśli chcemy się skutecznie pozbyć trolli to tyldy niestety będą musiały pożegnać się z pokojem głównym Polfanu. Jeśli administracja chce utrzymać frekwencję poprzez legalizację tyld to stworzyć dla nich oddzielny pokój .

To są moje subiektywne propozycje , są one niestety bardzo ograniczone bowiem nie znam zagadnień prawnych prowadzenia czatu, więc by merytorycznie dyskutować potrzebne jest określenie zakresu ingerencji w ograniczenie działalności trolli czy możliwości programistów polfanowskich by skutecznie zabezpieczyć czat , czy chronić nasze rozmowy na mainie np.

Droga administracjo czas się wypowiedzieć co możecie a czego nie możecie i co proponujecie.

Nie no, muszę napisać….. dla mnie rozgraniczanie tyld i stałych nicków jest chore….
Ludzie! czy Wam już całkiem ten czat padł na głowę?
To operatorzy na to pozwalają , by np. taki Stachu ludziom ubliżał…. a czy On rejestrując stały nick nagle się zmieni? i będzie miły i uprzejmy? Tacy są ludzie i nic ich nie zmieni.
Najgorsze zło , to grupa operatorów….., która bezmyślnie zgadza się na to co im się nakazuje. Uogólniam, bo dwie z tego grona są z kręgosłupem…
No i jeszcze słowo dla wielce oburzonych wyzwiskami chamów.. po co z nimi piszecie, flirtujecie….pytam po co?
Później wielkie burze, bo obraził….. pomyślcie trochę, to nie boli.
A tym z czerwonymi znaczkami życzę opamiętania,
To nie są stanowiska prezesów w największych bankach światowych:-)) Chyba się niektórym światy pomyliły, śledzą , czytają i później noszą niewybredne ploty.
Popatrzcie w lustra …. może nie popękają z wrażenia.

Na koniec roku mam tylko pytanie do Shado.Panie Shado wielokrotnie to pisalem na aplecie polfanu.Niech mnie Pan wyjasni ,dlaczego nie podejmuje sie srodkow dyscyplinarnych do operatorow ktorzy popieraja nieoficjalnie userow, ktorych wpisy sa o podlozu rasistowskim .Mam na mysli operatoeow White Liily,Ocean dusz oraz Czarna Euforia.Jezeli zwracam uwage jestem zbanowany. Panie Shado kto ma racje?. Dlaczego rasizmu sie nie zwalcza tutaj ,co wiecej przymyka sie oczy i na to pozwala,Dlaczego sie wyzywa inne narodowosci, bez reakcji operatorow a nawet i adm .. podpisal Stasiek

Niestety szara myszko jeśli chcesz mieć czat kulturalny , na swój sposób akceptowalny i na poziomie musisz za niego zapłacić. Taksa ściągnięta z konta determinuje do postaw poprawnych a nie populizmy rozsiewane na maine o zachowaniach userów , błędów operatorów czy równości tyld . Jeśli ktoś chce mieć 15 nicków niech za nie zapłaci. Nie ma żadnego darmowego przyzwoitego klubu , hotelu , restauracji . Darmocha i powszechność ściga szumowiny i robi się mordownia .

Nie ma nic za darmo !!

Jeśli kogoś stać na internet to nie poniesie uszczerbku gdy zapłaci parę złotych za rozrywkę na czacie

Ten czat istnieje dzięki userom. Oni chcą się czuć bezpiecznie. Nie wszyscy siedzą w głównym pokoju. WIelu z nich nawet tam nie zagląda albo kiedyś zaglądało i po tym co zaobserwowali juz więcej się tam nie pokazują. Na polfanie jest wiele pokoi w tym wiele radiowych. Każdy z tych pokoi ma właściciela, który do pomocy w utrzymaniu porządku wybiera sobie z userów kilka osób do których ma pełne zaufanie wiedząc, że będą się zachowywali kulturalnie oraz będą pilnować uczciwie porządku nadając im funkcje opa. Tak samo jest w głównym pokoju. Opy zostały wybrane przez właścicieli pokoju. Skoro to ma być jak w nazwie i w reklamach opisywane jako bezpieczny czat to proszę wyjaśnić dlaczego wpisy z innych pokoi są udostępniane opom z głównego pokoju jak i swoim znajomkom ? Oni nie siedzą w innych pokojach i nie widzą co było tam pisane.Odkąd sopami zostały dwie osoby takie wiadomości na bieżąco wyciekają. Mało tego są przekazywane opom z głównego pokoju i nie tylko. JAKIM PRAWEM? Co się dzieje w moim pokoju to jest tylko i wyłącznie moja sprawa jak i moich gości bo to prywatny pokój założony przeze mnie. Potem w pokoju głównym są wpisy a widziałeś logi ? A czytałeś? Zajrzyj tam i tam… Z jakiej racji? Z jakiej racji takie wiadomości potem mają zwykłe opy z pokoju głównego i jeszcze się tym chwalą ? Cytuję wpis jednego opa ” Jarek_: szara_mysz to dobrze , że nei wiesz , jakie głupoty i ploty tutak co niektózy roznoszą : ))Jarek_: szara_mysz to dobrze , że nei wiesz , jakie głupoty i ploty tutak co niektózy roznoszą : )) ” Jakim prawem opy i sopy naśmiewają się z userów? Dlaczego podjudzają swoim zachowaniem do komentarzy kończących się potem awanturami? Dlaczego przesiadują na tyldach i obserwują czat reagując tylko i wyłącznie gdy osoby kumoterskie są tykane? Jeżeli chcą komentować co kto i za co to powinni sobie siedzieć w swoim pokoju ADMINS i tam komentować. Jakim prawem w pokoju udostępniają kto pod jakim nickiem się ukrywa? Komu to przeszkadza, że ktoś sobie spokojnie siedzi i nawet się nie odzywa? Dlaczego jak wyrzucają kogoś od razu ujawniają, że to juzek, Stasiu albo ktokolwiek inny? Tak nie postępują opy i SOPY. Opy i SOPY powinny być bezstronne i świecić przykładem w zachowaniu dla wszystkich, reagować w każdym przypadku gdy jest coś nieodpowiedniego w zachowaniu userów i w kulturalny sposób zwrócić uwagę a jak to nie pomaga interweniować w bardziej radykalny sposób czyli mute, kiks lub ban. Nie patrząc czy jest to ktoś kogo lubią czy też nie. Oni mogą nie lubieć a userzy daną osobę wręcz przeciwnie. Była tutaj już taka jedna opka nocna która na samym wejściu usera dawała mu bana tylko dlatego, że go nie lubiła! I pozostawiać to bez komentarza. Zbanowałes to zbanowałeś i nie komentuj by nie podnosić napiętej atmosfery w pokoju.

Zostałem niejako wywołany – cytujesz nie mając pojęcia zupełnie o co chodzi 😉 . Nie było Cię też w tym czasie w pokoju na tym nicku, więc siedziałaś w ukryciu na tyldzie i obserwowałaś czat ;))).
Oczywiście nie jest to zakazane ;).
Proponowałbym ogólnie wszystkim więcej dystansu, to ma być miejsce, w którym ludzie powinni się bawić, rozmawiać, odpoczywać, relaksować 😉

Pomyślności w Nowym Roku ! 😉

Losowy czat, jak kto natrafi tak ma. W obronie ogonków zwanych tyldami .Zgoda na czytanie bez możliwości pisania , poczekalnia , a nuż wszystkie numerki będą już rozdane , a termin niedościgły .Jedni przekonują, że to rozrywka i jak kupię bilet to mam gwarancje, inni informują,że w karczmie czy innym dość pospolitym miejscu wszystko się może zdarzyć z wyjątkiem cudów , których się spodziewać nie należy.Rozpętała się wojna z wyciąganiem prywaty , z wymienianiem nicków , z informacjami które nie powinny się pojawić, te personalne szczególnie .Zacytuję starym obyczajem klasyka- Gdy plami nam nienawiść twarz –
przed lustrem postaw, spojrzeć każ.

Gdy nużą nas sprzeczności prawd,
od Uproszczenia umysł zbaw.

Gdy nie umiemy mówić wprost –
rozpoznaj nasz prawdziwy głos. I na deser do ciasteczka karteczka nadal klasyk- Kto ci powiedział, że wolno się przyzwyczajać?
Kto ci powiedział, że cokolwiek jest na zawsze? Pozdrawiam serdecznie

I tak jakby mialam rację.Trolle mają się świetnie , a blog sluży do załatwiania prywaty .Jeśliby czat miał być płatny , to powinniśmy wiedzieć na jakich zasadach i jak to pomoże w eliminacji zwykłego chamstwa .Nie znam osobiście rozwiązania , więc koniec mojej pisaniny tutaj .

ja mam nowego kompa, na starym mialam login i haslo zapisane, nie musialam pamietac go, automatem mnie logowalo. No niestety na moje nieszczescie nie pamietam hasla. Na nowym kompie chcialam wejsc na czat i co? daje nie pamietam hasla i taaaaki uj jak slonia nos, na maila zero odpowiedzi od 2,5 godzin. Wcale sie nie dziwie ze ludzie stad odchodza skoro takie zainteresowanie do userow. Pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego w nowym roku

Nie odpowiadamy za niezapisany login i hasło. Istnieje mechanizm odzyskiwania hasła, ale jak się nie pamięta na dodatek adresu mailowego odpowiedzialnego za rejestrację nicka, to oczekiwanie na zmianę hasła może trwać w nieskończoność.
Proszę w pokoju głównym zwrócić się do serweroperatorów: Piotr, _Amazonka_, Hayden, Shado, czteryem, Olivia. Oni pomogą w odzyskaniu hasła do nicka.

Nastawilem sie na ostra dyskusje na tym blogu.Jednak nastapilo wielkie rozczarowanie Aministracja boi sie prawdy sluchac o sobie i krytyki .Prawie polowa wpisow i komentarzy zostala po prostu skasowana .Za duzo napisano o adm prawdziwej prawdy krytycznej .Po co w takim razie zalozyliscie ten blog , jak kasujecie wpisy ktore sie wam nie podbaja.Czy tak ma wygladac wasza demokracja . Po co sie osmieszacie ,zlikwdujcie ten blog ,tak bedzie lepiej dla was.Bedziecie mieli spokoj . Nikt was nie bedzie krytykowal. To sa kpiny z userow .Az przykro to pisac Pokazali zescie prawdziwa wspolprace jak wyglada pomiedzy rozmowcami a administracja . Na was nie mozna na nic liczyc na zadna pomoc na zadne poparcie. Jestescie wszyscy jednakowi. Przez was przemawia klamstwo i hipokryzja. Tak nie postepuje administracja z userami…..STASIEK

Stasiek, odśwież komentarze, te nieistotne zostały przeze mnie usunięte do spamu. Życzenia noworoczne na ten przykład. I nie prawie połowa, a może z 10 kilku zdaniowych usunąłem do spamu.
Kłamczuszek z Ciebie, Stasiek.

Czterym nie bede wchodzil i sie rozdrabnial nad takimi bzdurami zeby Tobie tlumaczyc,Jak nie rozumiesz mnie co npisalemem w dodatku to czytaj mnie wielokrotnie moze zalapisz. Jak ja wszedlem i przeczytalem, postanowilem odpiasac u mnie pokazalo ze jest 24 userow pamietam dokladnie ile bylo, dlatego tak napisalem: po moim wpiaie wyswietlily sie wsztstkie komentarze dlatego bylo to sprostowanie czy to jest tak ciezko pomyslec . ….Stasiek

Tak to jest , celowosc tego posta – opinia na temat platnego nicka i wszystko w tym sie kreci. Zalosne!

Od dłuższego czasu obserwuję sytuację jaka panuje w pokoju głównym Polfan. Doszło teraz wielu nowych userów z czata który tymczasowo padł. Wykorzystajcie okazję i zatrzymajcie ich miłą atmosferą na czacie.
Popieram w całości założenia czteryema by pobierać opłaty podczas rejestracji aby ograniczyć ilość trolli niszczących atmosferę na czacie.
Zastanawia mnie fakt dlaczego userka która siedzi tutaj od lat i zna prawie wszystkich od podszewki często gęsto ma kontakt a innymi poza czatem siedzi w pokoju i się śmieje szefostwu w twarz i nikt z tym nic nie robi. Twierdzenie, że szefostwo i opy w pokoju nie mają jaj by ją wyrzucić jest uwłaczające. Duska mając opa w innym pokoju doprowadziła do odejścia wielu osób które tam się świetnie bawiły. Potem faktycznie incydentem było danie jej tej funkcji w pokoju głównym na szczęście naprawiono ten błąd. Jest osobą bardzo zawistną i nękającą nielubianych przez nią userów. Ona zachowuje się jak jedna dawna tzw nocna opka która wyrzucała z banem ludzi którzy ledwo do pokoju weszli tylko za to, że ich nie lubiła. Nawet nie zdążyli słowa powitania napisać. Pewne sprawy przytacza dzień w dzień jak zwykły troll albo osoba chora na maniactwo. Otoczyła się wianuszkiem swoich kolegów i koleżanek aby ją wspierali. Tylko, że ona nie jest solidną koleżanką. Zna wielu userów którzy kiedyś jej zaufali a teraz to wykorzystuje. Rozpowiada na prawo i lewo kto z kim się spotyka, kto z kim sypia i nie oszczędza nawet tych którzy teraz ją wspierają obgadując telefonicznie czy na licznych privach.
Dlaczego szefostwo jej nie uciszy? Nie zwróci uwagi, że jeżeli jeszcze raz to się powtórzy to wyleci z globalnym banem? Dlaczego pozwalacie by się śmiała Wam w twarz? Pokażcie, że macie jaja skoro ona twierdzi, że ich nie macie i uciszcie ją.
Nowi userzy z chatika obserwują atmosferę i nawet jak czat ichniejszy naprawią jest szansa, że tutaj zostaną o ile będzie przyjazna atmosfera.
Dlaczego ona czuje się jak Królowa Czatu śmieje się Wam w twarz i rozkazuje w dosłownym tego słowa znaczeniu ROZKAZUJE opom i sopom kogo mają wyrzucić z pokoju. Ludzi takich jak Stasiu, Juziu i Suder jest wielu. Ale jak ich się nie prowokuje potrafią normalnie zachowywać się w pokoju. Tylko jak można im na to pozwolić skoro Duska i szefostwo ich prowokuje?
Może jakieś czystki przydałoby się zrobić na stanowiskach funkcyjnych? Opy nie powinny komentować userów, śmiać się z nich i prowokować a co najgorsze wyzywać. Większość chamskich odzywek właśnie od nich wychodzi.
Jeszcze raz apeluję wykorzystajcie szansę by nowych tymczasowych userów zatrzymać u nas !!!

Calkowicie sie przylaczam do komentarza nicka Wykorzystajcie szanse .Do tego wpisu juz nie mozna nic dodac.Panie Czterym mam nadzieje ze zna Pan zasady funkcjonowania firmy.Cala adm tylko widzi bledy u userow .Czy ktos z adm czy operatorow przyznal sie do bledow ,ktore sa nagminne ,nie. Dlatego czas najwyzszy nadszedl pozamiatac i zreobic porzadki od podstaw w administracji.To wyjestescie winni ze taki burdel panuje na tym pokoju . Dlaczego tacy operatprzy jak White Liily Ocean Dusz ,czarna EUPHORIA pelnia te funkcje jeszcze na pokoju glownym polfan.ci operatoorzy musza odejsc bezwzglednie. Wyzwiska ubizania prowokacje do dania bana to sa glowne atuty tych operatprow.Najwazniesze ze liczy sie podniesione ego..Nikt z adm i operatorow nie umiez userem rozmawia ,jedyne co znaja to jest ban .Bez rozmoey bez ostrzezenia .Kto powierzyl funkcje operatorow takim osobom . Dlaczego adm boi sie rozmowy userem np pan Shado Jak naposale na ogole do tego pana to po kilkuchwilach sie wylaczyl bez zadnej odpowiedzi .Tak bylo wiele razy. Napisze jasno wiekszosc userow ma adm w dupie Ale oglaszac pod byle jakim pretestem zbiorki pieniedzy od userow to ok .A potem sie ta,kego usera banuje bo nielezy opeatorowi boi nie jest koles.Ten pokoj skonczy w taki sam sposob jak 45 a dzieki komu dzieki operatorom i ich wygorowane ego.

Ja powiem wprost i szczerze jestem za wprowadzeniem płatnej rejestracji skończyłoby się hejtowanie na ogonkach pozdrawiam

CZAS na podsumowanie. Dajcie mi chwilę na zebranie myśli i przetworzenie ich w ładne zdania.

Stasiek: czteryem, a nie Czterym. Zapamiętaj!

Wszystkim komentującym bardzo dziękuję za komentarze, nawet za te, które zboczyły z tematu. A dlaczego zboczyły z tematu? Bo były ważne dla komentujących. Dały obraz tego, co się w pokoju głównym polfan dzieje. Obraz może niepełny, ale ważny. Dlaczego tych wpisów nie komentowałem? Raz: były poza tematem głównym. Dwa: nie we wszystkie opisane sytuacje byłem wprowadzony i nie chciałem dolewać oliwy do ognia. Tam, gdzie miałem jakąś wiedzę, tam komentowałem.
Doszły do mnie wieści, że atakuję adminkę/sopkę i chcę ją usunąć z pełnionej przez nią funkcji. Czy w treści artykułu coś było napisane o tym? Nie było. A może było w komentarzach? A tak, było. Czemu się do tego nie odniosłem? Już wcześniej wyjaśniłem, dlaczego. Zarzut mam, że nie napisałem całej prawdy. Jakiej prawdy? O kim? O czym? Każdy ma swoją prawdę. Przyznaję się, i to po raz drugi, że to ja dałem przyzwolenie nocnej operatorce pokoju głównego na takie działanie, które miało zniechęcić do robienia burd trollom zjawiających się właśnie nocą. Coś mogło pójść nie tak? Mogło, i poszło. Wziąłem to na klatę. Tej użytkowniczki już nie ma wśród nas albo się pojawia sporadycznie. Nie śledzę tego.
Wiem, jaką mam opinię wśród operatorów pokoju głównego polfan i serweroperatorów polfanu. I nie będę dochodził, dlaczego taką mam.
Pewnie sobie na taką zasłużyłem. I coś Wam powiem: jest jeszcze gorzej, niż sądzicie.
Serweroperatorzy polfanu dostali do użytkowania narzędzia do blokady brykających userów. Czasami blokada jest skuteczna, czasami nie. Był taki czas, że ja sam zamiast prowadzić „rozmowy wychowawcze” z krnąbrnymi userami używałem tych narzędzi skrycie. I kombinowałem, jak ich użyć skutecznie. I tylko czekałem na to, by się pojawił powód ich użycia. To było istne zachłyśnięcie się „technologią”. Ale to mi wkrótce przeszło.
Pamiętajmy: każda władza korumpuje!
A skoro jestem przy głosie chciałbym wyjaśnić sytuację zaistniałą 7 stycznia 2025 w pokoju głównym polfan. Po raz kolejny zaistniała dwuznaczna sytuacja. Jedna z operatorek pokoju miała urodziny, o tym fakcie wiedziałem wcześniej, ale jak to bywa, co nagle to po diable, w ostatniej chwili bez wiedzy solenizantki prezenter poświęcił jej audycję muzyczną. A jej w pokoju głównym nie było. I napisałem tak: 22:09:13 djKruk: przepraszam dzisiejszą solenizantkę za te życzenia urodzinowe, nie dość, że skromne, to jeszcze bez uprzedzenia, no i zete z tą swoją audycją też nie był zapowiedziany wcześniej. Przepraszamy i to się więcej nie powtórzy
I się zaczęło… A mi chodziło o to, że się więcej nie powtórzy taka prowizorka z mojej/naszej strony. I nic więcej.
Jeśli ktoś się będzie chciał doszukać drugiego dna, to niech się doszukuje. Tyle w temacie.
Jakiś skutek ta moja pisanina chyba odniosła, może zostanie wzięta pod uwagę płatność za nicka stałego. A może zaistnieje inny sposób ukrócenia chatowych trolli.
I jeszcze jedno: ja nie zmyślam. Ja WIEM!

PROSZĘ NIE KOMENTOWAĆ TEGO WPISU!!

TO JUŻ K O N I E C

Nie wiem dlaczego czteryemie przepraszasz za jakąś zaistniałą sytuację. Nie ma za co przepraszać.
Co do pociągnięcia tematu aby utrzymać czat na poziomie może warto by pomyśleć by zdetronizować wszystkie sopy, które dostały funkcję. Zdetronizować opy w pokoju. Zostawić może jednego. Może Haydena zostawić jako opa w pokoju a reszcie podziękować za współpracę. Skończą się wtedy wszystkie domysły, plotki, czytanie logów z innych prywatnych pokoi itd. Z czasem możesz dodać jeszcze jednego opa. Ale to musiałaby być sprawdzona osoba do której będziesz mieć pełne zaufanie. Dwa sopy wystarczą w zupełności. Przez tyle lat dawaliście radę to i teraz dacie. Na pewno się atmosfera w pokoju głównym poprawi. Może na początku będą obrażeni ale skończy się sitwa i kolesiowstwo.

I kto pisze o moim realnym życiu? Duska, która nosa nie wychyla uwięziona w 4 ścianach. Za te wszystkie okropne rzeczy, które Duska zrobiła ludziom na czacie powinna być jak najszybciej ukarana. Bez zastanowienia oskarża o cokolwiek, co sobie ułoży w chorej głowie. Latami pisała o mnie z zawiści, że podróżuję. Godzinami się rozpisywała w obecności opów, że jestem śledczą, flądrą, że jestem psychiczna etc. I dzisiaj pisze to w blogu! Ścieżkę wydeptałam do Haydena, który dał się zmanipulować. Pokazywałam, co wyczynia na ogóle Duska. Bez efektu. Ta chora baba pisała dalej swoje fantazje. Prosiłam o interwencję Amazonka. Ktoś inny dostałby od razu wilczy bilet. Nieważne, że wyjaśniłam wszystko z CzarnąEuphorią, nieważne, że CzarnaEuphoria o nic mnie nie oskarżała, nieważne, że pisałam z Euphorią na czacie. Nieważne, że Hayden nie doszedł prawdy. Ale Duska wie! Byłam też oskarżona o kradzież oka do awatara. Pomimo, iż okazało się oskarżenie niesłuszne nikt za to nie odpowiedział. Hayden na privie zapowiedział, że dostanę bana, a jak okazało się, że jestem niewinna, dlaczego oskarżająca nie poniosła konsekwencji? I tylko Duska nie ma sobie nic do zarzucenia. Dalej jest bezczelna i podła. Jest przekonana że wszyscy wokół niej to debile. Nie dało się czytać jak wyśmiewa się z ludzi. Jak nazywa z koleżanką ludzi, którzy próbują się bronić ewentualnie wyjaśnić „szczekające pieski” , nic nie znaczące. Kim jest Duska? Jeśli nie jest opem, a straszy salomona, by cicho siedział, bo spotka go los kindera. Zapytam jeszcze raz. Jaką rolę lub jaką funkcję tu pełni, że jest postrachem czata? Jest zarzewiem wszelkich konfliktów. Pomimo próśb Eufrozyny, że sama poradzi sobie z kinderem12345 i tak zleciła Ocean owi, by zbanował po powrocie kindera. I tak też się stało. Ocean dusz wykonał zlecenie. Kinder nie zdążył wrócić, a już wyfrunął z następnym banem. Jak mogła Duska wywlec na światło dzienne prywatne rozmowy z 4em? Najpierw zdobyła zaufanie administracji, a potem bezczelnie to wykorzystała. Pociesza taką delikwentkę opka White lilly, że nikt się nie odważy dać Dusce bana, bo nie mają jaj. Ludzie (zwracam się do adminów) Zróbcie coś z tym. Ile ludzi skrzywdziła ta osoba. Ile ludzi odeszło przez tę wichrzycielkę? Ile ludzi wygoniła z pokoju 45+, a potem jak cień przylazła za nimi. Ile ludzi wybrała sobie za ofiary, by ich traktować z pogardą. A to, że nikt nie reaguje jak co dzień pluje na administrację to szczyt jej bezczelności i bezradności sopów? I kto miałby płacić za uczestnictwo w takiej farsie Duski? Awantury, pyskówki, niszczenie niewinnych ludzi i adminów. Zachowuje się jak pani na włościach. To trwa całe lata. Jej domeną jest odwracanie kota ogonem. Pali się grunt pod nogami, zmienia front i robi wszystko, by się wybielić. Wszystko powinno mieć swój kres. Wielokrotnie przekroczyła granice i normy zachowań, ale to inni dostawali bana, a ona zostawała i w najlepsze pastwiła się na ofiarach. Opy bezstronne i sprawiedliwe usunięto. Jedynie prowokatorka ma poczucie sprawiedliwości. Pozostali załatwiają swoje sprawy i swoich znajomych. Duska z wieloma ma kontakt osobisty lub telefoniczny,a wszystkie uzyskane informacje wykorzystuje do własnych celów. Najgorsze, że ci jej przyjaciele nie wiedzą, że im również obrabia 4 litery. Ona wie, kto kim jest, z kim sypia i te wiadomości przekazuje innym. Normalna trollica.

18:43:46] Duska.: cebulaczek wszystko się może zdarzyć ja się dzisiaj dowiedziałam, że straszyłam salomona, że skończy z banem jak kinder, bo namówiłam Ocean_dusz by dał bana kinderowi
09.01.2025–22:36:18 Duska.: bo dołączysz do kindera, ~salomon. :))—z dznia 04.01.2025– i ja mam placic za nicze ? pali jej sie grunt pod nogami i sie wypiera.

21:13:03 ~kinder12345ttt: kresia sram na ciebie grubasie i na grubą euofryzyne pewnie to cueratera pod frugim nikiem
21:23:20 Duska.: Hayden taką prośbę mam publicznie, poczytaj loga sprzed 5 – 10 minut jak ~kinder12345ttt obraża Eufrozyna , niestety dwóch opów jest i żaden nie reaguje, może dlatego, że to nie ich obraża? niewiem—- i co dalej mam placic za nick, a Duska zalatwi mi bana?

A prosiłem, by już więcej nie komentować, bo dyskusja zeszła mocno na boczny tor. Rozumiem, że nagromadzony żal musiał znaleźć ujście i znalazł, dostało się operatorom, serweroperatorom, userom. Państwo operatorstwo i serweroperatorstwo (w tym i ja) przyjmijmy do wiadomości to, że nie podpisywaliśmy umowy na czas nieokreślony, by być „władzą”. Wiem, jakie zaniechania ja sam popełniłem, w pewnym momencie odpuściłem kontrolę nad pokojem głównym polfan, bo już się nie orientowałem, who is who, operatorzy bardziej byli w sytuację wprowadzeni. Nie jesteśmy wieczni i naprawdę, bez nas chat trwać będzie. I nie twórzcie z siebie tych jedynych sprawiedliwych, bo tak nie jest. Ja sam gotów jestem do złożenia funkcji serweroperatora. Zachęcam innych, by na spokojnie zanalizowali swą działalność. Głosy o tym, że powinna nastąpić zmiana operatorów i sopów nie wzięła się znikąd, sami sobie na to zapracowaliśmy.
Mam dostęp do administracji bloga i chciałem, wyłączyć komentowanie, ale nie jestem pewien, czy to nastąpi tylko dla tego artykułu. Zostawiłem ustawienia, jakie są.

I nie dochodźcie, kto jest kim wśród komentujących, po co wam ta wiedza? Stworzycie kolejną wersję spiskową?

I nie piszcie już. Proszę.

Postulaty o płatnej rejestracji nicków dotarły tam, gdzie miały dotrzeć. Co z tego dalej będzie, nie wiem, ale są rozważane.

Mam nadzieje ze wszyscy zrozumieli co napisal pan Czterym .Cicho siedziec nic nie pisac Niestety to by wydawalo sie za proste zeby tak bylo.Tak by moglo byc gdyby kazdy operator I admin wykonywal swoja prace rzetelnie ,Tak dlugo jak bedzie kolesiostwo i tolerowanie swoich osob, nigdy nie bedzie dobrej przyjaznej i milej atmosfery tutaj Pokoj polfan musi miec calkowicie nowe osoby w operatorach i administracji Czterym dlaczego ty nie sprawdzasz operatorow za co banuja Pamietasz kogo zatrudniles na operatorw, wiele pijakow ktorzy nawet nie wiedzieli co robili ,kogo banowali a kogo nie Tak nie moze byc zeby user byl intruzem a nachlany oper bogiem a ty na to nie reagujesz jak widac tutaj ile jest krytycznych wypowiedzi i jasnych konkretnych dowadow a ty i ta wasza adm ma to w d…. Niech sie pospolstwo kloci miedzy soba.. Majac takiego nieudolnego bossa jak shado to lepiej niech sie poda do dymisji Taki szef firmie nie jest öotrzebny.Przypomnijcie sobie czasy kiedy szefowie i kierownicy wyjezdza.i na taczkach zamiast limuzynami zakladowymi. Jest jedno wyjscie nie macie wyboru zadnego .Chcecie czy nie chcecie musicie ssanowac usera, bo dzieki wlasnie nim wy jestescie. A wiec troche wiecej pokory i szcunku dla kazdego z nas. Pozdrawiam userow tych ktorzy nie boja sie pisac prawdy

Stasiek: czteryem, nie Czterym. To tak trudno zapamiętać?

Ręce i nogi opadają…
16:25:00 ~Lasica_: White chaby tobie za malo napisalem kim ty jestes prosisz sie sama o to zeby wecej o tobie naposac ,Taki nieuk bez zadnego wyksztalcenia nie powinien pelnic funkcji operatora ty jestes poprostu za glupia do tego podkresle jeszcze raz ty tylko sie nadjesz do sprzatania kibli w twoim DS i jeszcze jedno jedno umyslwy garkotluku jezeli do mnie cos piszesz to pisz z duzej litery przez pan Teraz mozesz odmaszerowaj do ,kibla Nie zapomnij wykap sie jak do mnie cas piszesz bo smierdzis …
16:33:04 ~nke: Czarna euphoria nie ma tu bardziej zalosnej osoby od ciebie prośbą. Jak byś mogła zrobić se fotkę mózgu chciałbym go zobaczyc
To tylko jeden dzień w pokoju głównym.
Nie mam słów…

Cześć, czytam z uwagą wpisy, ale takie czasy, są mężczyźni, są również próżniacy – kutasy, gdzie słowem obraźliwym obrzucają wszystko, czasami bezkarnie, czat to nie pastwisko, ludzie to nie świnie, to co się napisze w pamięci nie zginie. Są niczki tymczasowe tak jak stałe cenne, co chamstwu i zniewadze przeciwstawiają się dzielnie, lecz każda społeczność ma swoje podziały, i to się nie zmieni, to trwać będzie nadal, bo człowieka doła że czasem upada, są jednak i tacy którzy też powstają..choć za to że prawi po dupach dostają, nie musimy się kochać, ani łączyć w pary, szanujmy się wzajemnie tak tylko przetrwamy

Dwie krótkie uwagi.
Po pierwsze – na wszelki trolling jest jedna, jedyna, najlepsza reakcja. Ignorować. Nie ma i nie będzie doskonałych narzędzi, zawsze jakoś je można obejśc, choćby VPNem. Czasy nam schamiały, takie są niestety fakty. Chamówa panoszy się wszędzie, poczynając na dających przykład osobach z najwyższych świeczników typu pierwsze strony gazet, a skończywszy na małych, przyjaznych w intencji miejscach w świecie czy to wirtualnym, czy realnym. Nie ma na to dobrych narzędzi, bo każde narzędzie może być bronią obosieczną. I jako całkowity neutrals powiem tyle – nic nie da zmiana personalió z tych na inne, jeśli chamówa nie stanie się powszechnie – nie tylko na takim czy innym czacie, ale w życiu – piętnowana.
Po drugie – jeśli jakieś mikropłatności, pamiętajcie o użytkownikach mieszkających poza Polską, tak, by była opcja i dla nich. Jakakolwiek, karta, Google Pay, cokolwiek. Aczkolwiek również uważałbym na to, znam miejsca, które poprzez taki pomysł po prostu się wyludniły.

Po głębokiej analizie Administracja Polfanu nie zdecydowała się wprowadzić płatnych nicków stałych. Z wielu powodów, a jednym z nich jest ten, że wtedy Polfan musiałby być firmą przynoszącą dochody, czyli trzeba by było zarejestrować Polfan jako firmę w urzędzie skarbowym, prowadzić księgowość itd. itp.
Pójdziemy swoją drogą. Jaką, już wkrótce będzie ona widoczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *