Kategorie
Bez kategorii

Administratorzy i Operatorzy – Ludzie ze swoimi momentami

W dzisiejszym wpisie chcemy podkreślić, że administratorzy i operatorzy również są tylko ludźmi i nie zawsze muszą być w pełni wesołymi i rozbawionymi istotami przez całą dobę. Podobnie jak każdy z nas, mają swoje dni, kiedy czują się mniej rozbudzeni i niekoniecznie tryskają humorem.

Często przyzwyczailiśmy się do tego, że administratorzy i operatorzy są zawsze dostępni i gotowi do pomocy. Jednak tak jak my, również oni mogą mieć swoje złe dni, momenty zmęczenia lub po prostu chwile, kiedy potrzebują zająć się sobą i odpocząć.

Ważne jest, aby zrozumieć, że nie jest to oznaką ich niekompetencji czy braku zainteresowania. Po prostu są to ludzie, którzy mają swoje własne życie poza pracą, pasje i potrzebują czasu na regenerację.

Dlatego w naszych interakcjach z nimi, warto być wyrozumiałym i szanować ich prywatność. Jeśli nie otrzymujemy natychmiastowej odpowiedzi czy nie widzimy tego zwykłego rozbawionego tonu, nie powinniśmy od razu wyciągać negatywnych wniosków. Mogą mieć wiele zadań do wykonania i potrzebują czasu na udzielenie pełnej i satysfakcjonującej odpowiedzi.

Administratorzy i operatorzy na czatach to również ludzie, którzy poświęcają swój czas i wysiłek, aby utrzymać porządek i zapewnić nam pozytywne wrazenia. Doceniajmy ich pracę i okazujmy im szacunek, nawet jeśli czasami nie są w pełni rozbawieni.

W końcu, pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i mamy prawo do swoich emocji i potrzeb. Okazujmy zrozumienie i wyrozumiałość, tworząc tym samym bardziej empatyczną i wspierającą społeczność Serwisu Polfan.pl.

13 odpowiedzi na “Administratorzy i Operatorzy – Ludzie ze swoimi momentami”

Piotr rozbawiłeś mnie 😀 Dobry tekst hahaha… lepiej jednak być realistą i zdjąć różowe okularki. Gdybyś zamieścił ten wpis w ubiegłym roku, można byłoby się pod nim podpisać i wszystko by się zgadzało. Operatorzy byli jedną z najbardziej tolerancyjnych ekip w historii i śmiało rozmawiało się o wszystkim. Czar prysł, gdy rozpoczęło się rozdawnictwo stanowisk dla swoich znajomych, a osób zupełnie nienadających się do tej roli. Kiedy uprawnienia otrzymał frogi, to z początku byłem w szoku. Wybór mocno dyskusyjny, jednak z upływem czasu można stwierdzić, że z frogim zawsze można było się dogadać, a w razie wpadki wszystko sobie wyjaśnić, czego nie można powiedzieć o jednym z kolejnych narybków, a mianowicie pewnej pani, która potrafiła polecieć z wyzwiskami w odpowiedzi na tekst „witam najlepszą operatorkę wszech czasów”. Pozostawiam to bez komentarza. Pamiętajcie, że każdy operator wystawia laurkę nie tylko dla siebie, ale dla całej ekipy, dlatego życzę Wam przemyślanych decyzji. Jedną z takich byłoby powołanie szeryfa, który oczyściłby teren z brązowego papu 😀 Osobą kwalifikującą się jest Stachu, czyli wybitny człowiek z zasługami, a wyprzedzający swoje pokolenie o lata świetlne. Dobra zawijam nabijać kroki hehe. Dobrej niedzieli dla Was wszystkich. PS. Frogi, dawno Cię nie widziałem. Mam nadzieję, że wszystko u Ciebie gra i huczy.

😀 -> ta emotka jest automatycznie przekształcana po wpisaniu dwukropek D. Piotr, czy możesz ją zmienić albo usunąć autozamianę?

Moja próba dokonania analizy Czteryma, jako administratora pokoju może spowodować różne reakcje. Jedni powiedzą, że jestem zły na niego, inni może pomyślą że jestem zawistny. Po ostatniej rozmowie z czterymem doszedłem do wniosku że podobnie jak On mam to w dupie. Wpuszczono na czat osoby prymitywne ,umiejące sklecić parę wulgaryzmów i jakieś niestylistyczne fragmenty zdań. Są tolerowani ponoć ze względu na ilość w statystykach czatu.
Ale mimo to oceny dokonam. Swojej, oczywiście subiektywnej, czego nie muszę dodawać. Zdaję sobie sprawę, że jest on lubiany w pokoju i ma tam spory autorytet. Starzy userzy go cenią i szanują, a nawet się go boją. Często obserwowałem, jak operatorzy i userzy zwracają się do niego jak do autorytetu i arbitra w sporach i konfliktach czatowych. Znaczna część ludzi obsypuje go pochlebstwami i najzwyczajniej mu się podlizuje. Dla mnie administrator jest swoistego rodzaju menedżerem i by być dobrym, musi posiadać pewne cechy, które są obce apodyktycznemu Czterymowi , np. lekceważy userów mianując kontrowersyjnych opów. (vide Operatorka vel Pinda)

Mała dygresja. Jeśli przypisujemy opowi po dwie przeciwstawne cechy typu: mądry/głupi i pracowity/leniwy, to możemy badać ową przydatność spośród czterech kombinacji

1.) mądry i pracowity . Bardzo zła kombinacja. Człowiek taki szybko się wypali. Będzie popełniał klasyczne błędy zarządzającego. Wszystkie sprawy będzie chciał załatwić osobiście, bo przecież jest najmądrzejszy. Nie będzie potrafił i chciał się wyręczyć innymi. Prędzej czy później się wykończy.(vide Czarna Euphoria, Hadyen, Duska )

2) mądry i leniwy . Idealna kombinacja cech zarządzającego. Trzeba tak rozdzielić zadania, by maszyna funkcjonowała, a on musiał tylko z rzadka interweniować. Wszak lenistwo napędza postęp. (vide white lilli , kreska idealni operatorzy)

3) głupi i pracowity . Najgorsza z możliwych wariacji. Zdajecie sobie sprawę, ile pracowity idiota może wyrządzić szkód firmie, gospodarce etc. Czasem po jednym jego dniu pracy, sztab ludzi musi „odkręcać” efekty jego działań tygodniami. Niektórych rzeczy często już nie daje się naprawić. (vide Operatoraka, Babolka, Dwulicus , Wyspiareczka)

4) głupi i leniwy . Neutralna kombinacja. W „rozhulanym” przedsiębiorstwie, w dobrze funkcjonującym mechanizmie może on sobie być wiele lat. Pomyślcie, czy ma to znaczenie, kto jest premierem rządu, czy prezydentem w kraju, który ma ukształtowana demokrację, rozwinięte samorządy i dobrze funkcjonującą gospodarkę? (vide – tzw. milczący administratorzy)
Zatem większość moderatorów mianowanych przez czteryma znajduje się w grupie trzeciej – głupi i pracowity – najgorsza kombinacja, stąd taka reputacja pokoju ogólnego.
W mojej ocenie Czteryem posiada mniej więcej ; Punkt 3 – 50 % Punkt 4 – 50%
Z powyższej analizy wynika ze czteryem jest złym administratorem pokoju dla ogółu userów , jednak wystarczającym dla ciemnogrodzian , faszyzujących i ultraprawaków , analfabetów wtórnych – oni uwielbiają pruski sznyt , szpicturę i ślepe posłuszeństwo.

No po prostu mucha zdycha w locie na takie wysokich lotów analizy.
Otóż Leoś skoro tak marnie oceniasz działania operatorów oraz czteryema nic nie stoi na przeszkodzie byś otworzył pokój tylko dla tak wysoce inteligentnych ludzi jak Ty sam. Problem jednak polega na tym, że nikt Tobie nie dorówna bo gardzisz ludźmi o innych poglądach mając pełną gębę słów o wolności słowa. Twoje zachowanie przeczy temu co głosisz. Faktem jest, że w pokoju głównym bywają ludzie wyróżniający się chamstwem , prostactwem oraz brakiem taktu. Jednak Ty nie używając wulgaryzmów niewiele się od nich różnisz patrząc na większość z góry i w jakże wysublimowany sposób potrafisz kogoś obrazić.
(och zbyt wiele słów tylko Tobie poświęciłam, ale jak analiza to analiza)
Wracając do Twoich analiz napisze tylko jedno. Pozdrawiam wszystkich operatorów (nawet czteryema) .Trzymajcie się ciepło. Choć Was nie raz nie dwa nie lubię to jednak nie pokusiłabym się o analizę ludzi , których znam tylko z ogółu. Amen.

Pani szara-mysz nie da się zbanować wiary w rozum i postęp. Nie da się zakneblować wolnej myśli i swobody dyskusji . Każda represja wobec normalnych userów jest zarzewiem wolnomyślicielstwa ,jest iskrą do walki z nienawiścią , nietolerancją i tyranią. Pani idole stworzyli , nie znany w dziejach czatów reżimowy system oparty na systematycznym eliminowaniu z czatu osób inteligentnych, barwnych, wesołych i potrafiących mieć swoje zdanie. Ideałem , który Pani lansuje jest człowiek pozbawiony oryginalności, bez wyższych aspiracji . Nudnych , głupich ,zdyscyplinowanych , uległych, podległych, którzy nabijają licznik wejść i wyjść do sprawozdań na biurko szefa.
„Z kodeksu admina i opa na czacie.
– Jest kulturalny, nie robi tego, czego nie wolno 'zwykłym’ użytkownikom czatu chodzi tu o przeklinanie, floody, obrażanie innych, wzniecanie konfliktów , obrażanie innych .
– Jest cierpliwy, ma poczucie humoru i nie obraża się o byle co.
– Nie wykorzystuje swojej pozycji do „niecnych” celów. Np. banowanie i zakładanie czapki niewidki (knebla) dla osób na czacie z którymi się nie zgadza , lub którzy go drażnią.
– Stara się załagadzać wszelkie spory, zarówno jeśli chodzi o moderatorów jak i pozostałych użytkowników czata
– Ogólnie rzecz biorąc: admin lub op postępuje tak, jakby chciał by postępowano wobec niego gdyby był 'zwykłym’ użytkownikiem!
Przeraża mnie niemoc organizacyjna i obstrukcjonizm ludzi odpowiedzialnych za czat, wkurza mnie to Gobi intelektu i owa Sahara twórcza. Oskarżam tą resztkę ludzi światłych na czacie, o to, że głupota ma się coraz lepiej! Że nie wierzycie w swoją siłę! Że szepczecie zamiast krzyczeć! Że jesteście za mało solidarni wobec durni! Że tchórzycie i dajecie się zepchnąć do enklaw otoczonych coraz głębszymi oceanami głupoty. Że wreszcie nie pokazujecie swoich małych mądrości światu, bojąc się głupców i stając się ich zakładnikami że w imię fałszywej jedności i spokoju, niszczycie barwy i smak czata. Debilom i głąbom wybaczam, oni mnie nie interesują jakoś…

I napisał to liberał tak pięknie tolerancyjny i tęczowy .Ten którego pierwsze słowa po wejsciu na Czat brzmią często-///Jak tu śmierdzi jeb..m P…m, chołotą i ciemnogrodem.. …Czuć tu tylko prymitywizm i mierność intelektualną czatujących….itd..itp///Szczególnie interesujące jest zdanie ostatnie wskazujące na faktyczny stan umysłu tego usera.Aż ciśnie się na usta staropolskie–Przyganiał kocioł garnkowi–

Od jakiegos czasu po prostu nie odnajduje się na czacie .Zmiana pokoleniowa ? Być moze .Tylko zamiast ludzi (nickow ) cokolwiek wnoszących na ten czat jest chamstwo , wpisy , ktore mnie szokują , tolerowane przez operatorów, a nawet ich śmieszą .Wkraczanie w sfere prywatną , osmieszanie stalo się już normą .Kiedyś o tym pisalam , brak zasad to anarchia .Wiem , ze liczy sie jedynie ilośc , a nie jakosc , ale …Nie wieszcze konca pokoju , nie zegnam sie na zawsze , wolę jednak poczytać książke zamiast tych niekonczących sie wpisow staska , juzka i im podobnych.

Panie zete nie jest Pan dla mnie adwersarzem, jesteś Pan konfabulatorem i osobnikiem małego formatu, karłem kulturalnym , który próbuje mi się nieudolnie przeciwstawiać. Stawia Pan barykady na drodze do wolności , swobody, do zrzucenia jarzma własnej głupoty ,która tak Pana ogranicza i pęta że staje się Pan zakładnikiem własnego –jakże marnego i pozbawionego treści losu. Pan się ode mnie odpieprz i sam sobie grzeb w swojej zatęchłej wirtualności.

Dzien dobry kolego Amstrong,Wita i klania sie Stasiek Tobie.Po ostatnim moim wpisie, tak prawde powiedziawszy zniechecilem sie do tego blogu.Dlugo nie pisalem nic, Ale jak sam wiesz ciekawosc zawsze wygrywa , no i zobaczylem nowa tapeta .Dobrze zrobilem , bo Ciebie znalazlem ze swoim komentarzem . Postanowilem sie tutaj nie udzielac tzn nie pisac na tematy dotyczace czata. Ja narazie jestem na bezrobotnym albo inaczej powiedziawszy na socjalu Od Kilku dni nie jestem userrm tego czata .Moze to nawet i dobrze ze tak sie stalo.Przynajmniej zajne sie konkretnesza praca.A jak sie trafi cos, to troche przyrobie ,Tak mysle czy sie nie oglosic , ze naprawiam sprzet gospodarstwa domowego,Mam duzo czasu , nie bede sie spieszyl. Pamietasz wspomnialem Tobie,ze liczylem na odwiedziny po odbior samochodu. Niestety nic nie wyszlo z przyjazdu. Kupil w Polsce polroczne Q5. Ale to nie moje sa pieniadze , troche przeplacl Ja nawet czuje sie ok,Bol gardla i angina przeszly. Pani lekarz musiala mnie ogladnac,dawno mnie nie widziala. Ale bylem bardzo grzeczny i pokorny. W przyszlym miesiacu musze zrobic waszny przeglad techniczny. Zobaczymy po sprawdzeniu .Dla rozrywki czasami sobie wchodze na czat niemiecki, troche pocwicze sobie i przypomnie slowa.Bylem na zawodach jezdzieckich , troche musialem podopingowac moja wnuczke Raz kon sie zatrzymal przed przeszkoda i dobre miejsce przeszlo kolo nosa Na nastepnych moze bedzie lepiej zawodach Amstrong pamietasz ja Tobie powoedzialem , jak masz jakies pytania moze jakis problem zawsze Tobie z przyjemniscia pomoge.Wystarczy tylko jak napiszesz ,To tak w skrocie nie bede zanudzal.Odezwij sie czasami jak sobie Ty radzisz Zycze powidzenie .Z szacunkiem Stasiek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *