Kategorie
Informacje

Gdzie szukać pomocy?

Zachęcamy wszystkie osoby, które potrzebują wsparcia, do skorzystania z telefonów wsparcia. Nie jesteś sam/a – istnieją organizacje i linie telefoniczne, które są tam dla Ciebie w trudnych chwilach. Oto kilka powodów, dla których warto skorzystać z tych usług:

 • Gotowi, aby Cie wysłuchać: Osoby pracujące na liniach wsparcia są gotowe wysłuchać Twoich trudności, obaw i emocji. Bez względu na to, czy masz problemy osobiste, emocjonalne czy dotyczące relacji, są tam, aby Ci pomóc.
 • Anonimowość i bezpieczeństwo: Telefon wsparcia zapewnia anonimowość i bezpieczeństwo. Możesz rozmawiać otwarcie i szczerze o swoich trudnościach bez obawy, że Twoja tożsamość zostanie ujawniona. Twoja prywatność jest szanowana.
 • Wykwalifikowana pomoc: Pracownicy na liniach wsparcia są przeszkoleni w udzielaniu pomocy w różnych obszarach. Posiadają wiedzę i umiejętności potrzebne do udzielenia Ci wsparcia i radzenia sobie z Twoimi trudnościami.
 • Bezpieczne miejsce do wyrażenia emocji: Czasami potrzebujemy bezpiecznego miejsca, gdzie możemy wyrazić nasze emocje. Linia wsparcia oferuje takie środowisko, gdzie możesz mówić o swoich lękach, złości, smutku czy stresie.

Nie wahaj się skorzystać z telefonów wsparcia, jeśli czujesz, że potrzebujesz rozmowy z kimś, kto Cię wysłucha i zrozumie. Te usługi są dostępne dla Ciebie i istnieją, aby Ci pomóc w trudnych chwilach. Nie jesteś sam/a, daj sobie szansę na wsparcie, które może okazać się nieocenione.

 1. Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska linia”. Telefon: 800 12 00 02;
 2. Infolinia wsparcia psychicznego w ramach Telefonicznej Informacji Pacjenta NFZ. Telefon: 800 190 590;
 3. Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych. Telefon: 116 123;
 4. Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Telefon 116 111;
 5. Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Telefon: 800 12 12 12;
 6. Telefon dla Rodziców i Nauczycieli w sprawie Bezpieczeństwa Dzieci. Telefon: 800 100 100;
 7. Telefon dla Kobiet Doświadczających Przemocy. Telefon: 888 88 33 88;
 8. Telefon Interwencyjny Centrum Praw Kobiet. Telefon: 600 070 717;
 9. Stowarzyszenie Lambda. Ogólnopolski telefon zaufania dla osób LGBT+. Telefon: 22 628 52 22.

3 odpowiedzi na “Gdzie szukać pomocy?”

Taki numer możesz jeszcze dopisać: 800 70 2222 – Linia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego. Jest linią całodobową i bezpłatną dla osób dzwoniących.

Co do depresji, to coś Wam powiem. Otóż każdy człowiek jest inny i nie ma uniwersalnego leku na depreche. Na początek polecam zająć czymś głowę, żeby wyłączyć myślenie. Może to być bieganie, jazda na rowerze, liczenie gwiazd na niebie lub inne hobby, co kto lubi. Jeśli ktoś jest towarzyski, to powinno mu być łatwiej wyjść z opresji przy pomocy znajomych. W przypadku człowieka stroniącego od ludzi, ważną rolę odgrywa odpowiednie nastawienie. Każdy kij ma dwa końce i samotność też ma pozytywne strony. Teraz nawet myślę (co nie zdarza się często), że może nawet ma ich więcej niż współżycie hehe, ale nie będę Was do tego przekonywał. Każdy ma swój mózg.
Ostatnio znalazłem sobie nowe hobby, które z każdym dniem udoskonalam, a mianowicie chodzi o ograniczenie zużycia wody. Dzisiaj np. ani razu nie spłukałem wody w kibelku, a jest już godzina 20, więc wynik dobry. Wiecie jak to zrobiłem? Otóż po przebudzeniu wstałem sobie i poszedłem na szybki spacerek do pobliskiego parku. Ekipy od strzyżenia trawy jeszcze nie było, więc poza ścieżkami do chodzenia, zielsko wyrosło już spokojnie powyżej pasa, więc jak ktoś chce odcedzić kartofle nie ma z tym problemu. Nie musi nawet drzewa zaklepywać, bo jest bujna zasłonka. Spójrzmy teraz na oszczędności – jedno krótkie spłukanie wody to 3-4l wody, prawda? Prawda. Dłuższe to chyba 6l. Licząc, że zdrowy człowiek opróżnia zbiornik średnio cztery raz na dzień, wychodzi ponad 15litrów zaoszczędzonej wody i to tylko na jeden dzień, czyli w jednego miecha dałoby rade bez wysiłku dobić do 450l. To już coś, ale bankowo jest jeszcze dużo do poprawy.

Sorki za literówki. Dlaczego nie można edytować własnego wpisu, kiedy nikt inny jeszcze nie odpowiedział?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *