Podstawowe funkcje

Główne okno Polfanu po zalogowaniu można podzielić na kilka bloków. Największą część okna zajmuje okno główne(1), tzw. główny, pole do wpisywania tekstu z elementami narzędzi(2), lista osób znajdujących się w pokoju(3) oraz panel umożliwiający odsłuch radia jeżeli jest ustawione w danym pokoju(4).Listę osób które znajdują się w pokoju można pokazać/ukryć za pomocą pomarańczowego przycisku, znajdujących się w prawym górnym rogu, obok "wyczyść okno".

 

Pod oknem głównym czata znajduje się pole do wpisywania tekstu(1), z prawej strony możemy otworzyć okno z dostępnymi gifami, wysłać plik oraz wysłać napisaną wiadomość(2), z lewej strony mamy możliwość formatowania tekstu, za pomocą: wytłuszczenie czcionki (B), podkreślenia czcionki (U), pochylenie czcionki (I), zmiany koloru czcionki oraz pokazania/ukrycia panelu służącego do formatowania tekstu(3)

 

 

Menu użytkownika

Użytkownik ma do dyspozycji tzw. menu użytkownika które pojawi się po kliknięciu prawym przyciskiem myszki na osobę znajdującą się na liście osób zalogowanych

menu_user

Przy pomocy:

  • info - uzyskamy informacje o użytkowniku zarejestrowanym w jakich pokojach przebywa, jak długo jest na czacie zalogowany oraz jak długo nie jest aktywny.
  • portal - otworzy okno w którym zostanie pokazany profil użytkownika zarejestrowanego
  • rozmowa prywatna - umożliwia rozpoczęcie rozmowy w oknie prywatnym
  • przyjaciel - umożliwia dodanie użytkownika jako przyjaciela, w ten sposób będziemy informowani gdzie i w którym momencie pojawił się na czacie Nasz przyjaciel
  • ignorowany - przy pomocy tej opcji nie zobaczymy wiadomości od osoby która wydaje się być nachalna.

Szczegóły artykułu

Identyfikator artykułu:
9
Ocena :

Zależne artykuły