Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kochajmy sie jak siostry, ale...rzecz o naiwnosci
#15
Emocje opadły, i dobrze. Piszę dziś jak obiecałam.
Po pierwsze proponuję zmienić temat wątku, na zaczerpnięte z przysłowia CHCESZ STRACIĆ PRZYJACIELA-POŻYCZ MU PIENIĄDZE.Niestety, jak widać, oklepane mądrości się potwierdzają, widać po raz kolejny, że banał jest tylko często powtarzaną prawdą.
Każdy z nas ma prawo do własnych banałów, ale dziewczęta, to o czym mówimy to nie naiwność a dobroć serc i zdolność do współczucia i pomocy. Nie wolno nam sobie tego wyrzucać, to wielka wartość. Winny powinien się czuć tylko ten ktoś, kto bezpardonowo tę wartość wykorzystuje .
Kat`ko, prawdopodobnie tak jak i Ty, miałam nadzieję, ze ten wątek się nie pojawi. Przyznam, że najtrudniej mi uwierzyć do tej pory, że znajomość, sympatia, przyjaźń może być wykorzystana jako pretekst do załatwienia własnych spraw.
Też, jak kilka osób już wie, padłam ofiarą "pożyczki". Kwota nie jest istotna, postępowanie dłużniczki za to jak najbardziej. Po wielu "nieścisłościach" (eufemizm) w zeznaniach, poczułam się obrażona- obrażano mą inteligencję i dobroć. Wbrew sobie pofatygowałam się sprawdzić kilka "faktów", efektu możecie się domyśleć. I wiecie, dalej sobie cenie to, że pomimo oczywistości, chcę wierzyć. Wierzyć, ze osoba, o której rzecz idzie zechce swą godność odzyskać.
Nie zmienia to faktu, że jestem rozczarowana do łez niemal. Nie umiem się pogodzić z tym, że można wykorzystać osobę stająca na głowie by pomóc, osobę, o której wie się z jakimi problemami się boryka, mającą dziecko na utrzymaniu i jedną pensję.
Cóż, ja postaram się nie stracić wiary w ludzi, cenię sobie to co nazywacie naiwnoscią. Ale niewątpliwie pomyślę dwa razy czy ktoś zasługuje na pomoc.
I wierzę, droga Pani (to do podmiotu naszego wątku), że zrobisz wszystko by odzyskać godność w naszych oczach, oraz szacunek dla siebie.
  


Wiadomości w tym wątku
Odp: Kochajmy sie jak siostry, ale...rzecz o naiwnosci - przez lullaby - 25-09-2008, 23:14
Odp: Kochajmy sie jak siostry, ale...rzecz o naiwnosci - przez niezla_sztuka - 26-09-2008, 01:33
Odp: Kochajmy sie jak siostry, ale...rzecz o naiwnosci - przez po_madka - 26-09-2008, 10:58
Odp: Kochajmy sie jak siostry, ale...rzecz o naiwnosci - przez niezla_sztuka - 26-09-2008, 15:25
Odp: Kochajmy sie jak siostry, ale...rzecz o naiwnosci - przez lullaby - 27-09-2008, 13:23
Odp: Kochajmy sie jak siostry, ale...rzecz o naiwnosci - przez niezla_sztuka - 28-09-2008, 01:13
Odp: Kochajmy sie jak siostry, ale...rzecz o naiwnosci - przez lullaby - 28-09-2008, 03:23
Odp: Kochajmy sie jak siostry, ale...rzecz o naiwnosci - przez Wyglodzony - 28-09-2008, 13:17
Odp: Kochajmy sie jak siostry, ale...rzecz o naiwnosci - przez lullaby - 28-09-2008, 14:16

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości