Ankieta: Na kogo glosujemy?
PiS
7.50%
3 7.50%
PO
42.50%
17 42.50%
LiD
22.50%
9 22.50%
PSL
0%
0 0%
Samoobrona
0%
0 0%
LPR
0%
0 0%
inne ugrupowanie
2.50%
1 2.50%
nie glosuje
25.00%
10 25.00%
Razem 40 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

  •  Wstecz
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 10
  • Dalej 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jak wybory to i ankieta
#11
a ja nie pojde do wyborow z innych powodow.....
mam swoje preferencje polityczne, ale nie moge sobie pozwolic na to, by one sprawily ze moja praca stanie sie "stronnicza"
chce pozostac bezstronny....a wybór "ci albo ci" nie pomaga w bezstronniczosci.....
#12
brałam udział, w podobnej dyskusji, na forum nurkowym i moje zdanie brzmi tak

uwazam, ze osoby mieszkajace na stale, poza granicami kraju, nie powinny miec w ogole prawa wyborczego
skoro tam mieszkaja, to niech "nam nie rzadza"
zdecydowaly sie mieszkac w obcym kraju, to niech nie maja prawa decydowac co sie ma dziac w Polsce
i to nie jeste zadna wycieczka personalna. moj Wujek mieszka w Szwecji od nastu lat i rowniez uwazam, ze nie powinien miec prawa glosu. mieszka w Szwecji, to niech sobie decyduje co/kto ma rzadzic w Szwecji.
co innego, jesli jakas osoba jest na np półrocznej, czy rocznej placowce. wtedy - jasne.
emigranci - niby z jakiej paki.

co do wypowiedzi eski - ok. zgadzam sie. chce wrocic kiedys do pL, to niech ma prawo glosu w tej sprawie. natomiast osoby jasno zdeklarowane, ze tu nigdy nie wroca, nie powinny glosowac. bo co je to interesuje?

d.
Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie
#13
divi, o to wlasnie chodzi, ze obcokrajowcy za granica (mam na mysli Polakow w Szwecji, Niemczech...itd.) nie posiadajacy obywatelstwa tego kraju nie posiadaja rowniez prawa glosu.
W ten sposob pozbawilabys miliony ludzi mozliwosci decydowania o losach ojczyzny. O losach "zastepczej" ojczyzny tez nie wolno im decydowac....
A moze od razu wszystkich ubezwlasnowolnic, odebrac im polskie obywatelstwo, niech zostana osobami bez ojczyzny??


#14
(13-10-2007, 14:05)__Jules__ link napisał(a): divi, o to wlasnie chodzi, ze obcokrajowcy za granica (mam na mysli Polakow w Szwecji, Niemczech...itd.) nie posiadajacy obywatelstwa tego kraju nie posiadaja rowniez prawa glosu.

chwila, chwila...
a co mnie to interesuje? jesli ktos sobie dobrowolnie wyjechal i dobrowolnie "tam" zostaje?

wyjechal, oznacza, ze nie ma ochoty mieszkac w swoim, ojczystym kraju, wiec czemu ma miec prawo decydowac, kto ma ustalac zasady w kraju, w ktorym ja mieszkam??

(13-10-2007, 14:05)__Jules__ link napisał(a): W ten sposob pozbawilabys miliony ludzi mozliwosci decydowania o losach ojczyzny. O losach "zastepczej" ojczyzny tez nie wolno im decydowac....
A moze od razu wszystkich ubezwlasnowolnic, odebrac im polskie obywatelstwo, niech zostana osobami bez ojczyzny??
nie demonizuj
wyjechalas? zostajesz na tym "wyjechaniu"? to nie mow mi (Polsce), jakie maja byc podatki, jak powinnismy traktowac emerytow, jaka ma wygladac gospodarka etc...

przyklad, moze bardzo uproszczony...aleee...
mieszkalam kiedys z Rodzicami, jak wszyscy. Dobrowolnie sie od nich wyprowadzilam, ale nadal mam prawo i chec tam przyjezdzac etc, bo ich dom jest jednak nadal, po czesci, moim...natomiast nie wyobrazam sobie, ze wpadam do Mamy do salonu i mowie "wezzzzz przestaw ten kwiatek" "wyrzuc kota" "wymien zasłony"....
oczywiscie, ze moge powiedziec "Mamo, wydaje mi sie, ze ten kolor nie bardzo pasuje tutaj, bo...." wtedy Mama moze to przemyslec i podjąć decyzję.
Tak więc, ok. Podpowiedz/cie nam, uargumentujcie Wasze racje....byc moze wezmiemy to pod uwage...
ale litości - nie leć od razu do sklepu i nie kupuj mi nowych firan!
pozwól mi samej wybrać te, na które to JA bede codziennie patrzeć, a nie Ty.


pozdrawiam zupełnie pokojowo Smile
:*
d.



Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie
#15
jedna drobna uwaga do wypowiedzi divi pomijajac fakt ze zgadzam sie z nia w 100% (z wypowiedzia nie z divi  ;D)
(13-10-2007, 14:05)__Jules__ link napisał(a): divi, o to wlasnie chodzi, ze obcokrajowcy za granica (mam na mysli Polakow w Szwecji, Niemczech...itd.) nie posiadajacy obywatelstwa tego kraju nie posiadaja rowniez prawa glosu.
W ten sposob pozbawilabys miliony ludzi mozliwosci decydowania o losach ojczyzny. O losach "zastepczej" ojczyzny tez nie wolno im decydowac....
A moze od razu wszystkich ubezwlasnowolnic, odebrac im polskie obywatelstwo, niech zostana osobami bez ojczyzny??

osoby na emigracji nie posiadajace prawa glosu w kraju pobytu?? to dlaczego tam mieszkaja placa podatki?? dlaczego nie decyduja sie na zdobycie obywatelstwa skoro czuja ze tam jest ich miejsce?? skoro chca tam zostac na zawsze??
W sumie z wypowiedzi divi jasno wynikało ze ma na mysli osoby decydujace sie na stala emigracje nie chodzi o tych co pojechali na rok/dwa w celach zarobkowych oni jak najbardziej niech glosuja - ale dlaczego ma glosowac polonia Amerykanska ktora nie chce wracac do kraju?? dlaczego ma swoja siłą udowodnić ze dokładnie Warszawa mocna dowolnej partii stoi ... niestety ludzie mieszkajacy za granica wybieraja posłów/senatorów z wawy.

Ja niestety a moze stety takze jestem za wybieraniem w polsce przez tu mieszkajacych - co zrobic z ludzmi za granica?? no coz proste w dzisiejszych czasach mamy polaczenia lotnicze i inne wiec w czym tu jest problem?? skoro nie chcesz przyleciec/przyjechac na wybory do swojego okregu ... znaczy dla mnie ze nie chcesz glosowac
Zanim odezwa się głosy typu "ale ja pracuje" dobrze - ja także pracuje i to akurat w dniu wyborów wielu ludzi tak pracuje to jest właśnie wybór chce żyć w tym kraju i dlatego ide na wybory. Jeżeli niechce w nim życ to dlaczego mam decydować??

co do wypowiedzi eski (która jakoś lubie nie wiem dlaczego) ... cytat z pamieci "bo kiedys chce wrocic i dlatego" - dobrze ... jak wrocisz wybieraj. chyba ze planujesz powrót w ciągu najbliższych 4 lat. inaczej najbliższe 4 lata pozostaw nam my wybierzemy i bedziemy sami siebie winić jeżeli będzie to zły wybór.

Acha i dla jasności żeby nie było Big Grin Głosujcie takie jest wasze prawo ... a ja mam poprostu swoje zdanie co do tego
#16
nie jestes konsekwentny iska...
co to znaczy, ze sa polaczenia i mozna przyleciec i zaglosowac??
nie, nie
temu tez jestem przeciwna
skoro tam sa na stale, to niech sobie beda
a przyleciec to moga do nas na....kawę  Wink
Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie
#17
divi mowilem o tych co sa tam na czas okreslony zarobkowo Big Grin a nie o stalych
#18
(13-10-2007, 16:37)Iskandir link napisał(a): divi mowilem o tych co sa tam na czas okreslony zarobkowo Big Grin a nie o stalych

ahaaa
sorkas, jakos nie załapałam
to odszczekuje..hau hau
zgadzam się ze wszystkim co mówisz  ;D
Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie
#19
Uwazam ze Divi ma racje . Pojde nawet dalej .Proponuje zabrac prawo do glosowania wszystkim ,ktorzy Polsce na codzien szkodza swoim postepowaniem : niebieskim ptakom , zlodziejom, malwersantom,pijakom i bandytom,skorumpowanym urzednikom i politykom osmieszajacych nasz Kraj, "fachowcom "pieprzacym kazda robote ,zboczencom sexualnym ,handlujacym na bazarach nelegalnym towarem, oszustom podatkowym,zwierzakom lesnym( panie lekkich obyczajow uslugujace  na poboczach drog kierowcow ciezarowek-Tirowki),osobom nie posiadajacym sredniego wykrztalcenia,wyborcom  po 98 roku zycia ,bylym czlonkom PZPR.
                         Jesli kogos pominolem to z gory serdecznie przepraszam.
                                                                                                        Dortmund
jakos  nic mi do glowy nie przychodzi..........moze innym razem :-)
#20
Jestem bardzo ciekawa.. jak bardzo duża część tej polonii amerykanskiej..czy też z innych krajów.. (mam na myśli ludzi  już na stałe osiedlonych) głosuje.?Chyba niewiele..
Iskandir.. heh dzięki za pozwolenie...może jeszcze zmienię zdanie..dla Twojej i divi satysfakcji.

Ja w sumie eot w tym temacie.
  
  •  Wstecz
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 10
  • Dalej 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości