Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Harmonogram nadawania, czyli podsumowanie maratonu radiowego
#1
Opinia całkiem subiektywna.

Maraton polfanowskich radyjek w pokoju #polfan zakończony. Ufff... Udało się. Dotrwać do końca. 18 nadawców internetowego radia zgłosiło swe radia nadające z Polfanu. Jeden nadawca się nie zakwalifikował, gdyż nie miał 
wymaganego odsłuchu. Poznaliśmy różne radia i różne repertuary, zaprezentowali się nam, słuchaczom różni prezenterzy. Odkryliśmy nieznane. 
Wysłuchałem każdego nadawcy, bez względu na rodzaj/gatunek zapuszczanej muzyki. I jestem pod wrażeniem tego, co usłyszałem. Mam szacunek dla właścicieli radyjek, że im się chce codziennie nadawać swe audycje, że mają swoich wiernych słuchaczy, że prezentują wysoki poziom jako prowadzący. 
Poznałem prezenterów luzaków, którzy prowadzili swe audycje w taki sposób, że brzuch mnie bolał ze śmiechu (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Po prostu dla nich prowadzenie audycji to sposób na dobrą zabawę, na oderwanie się od trudów życia codziennego. Nie obyło się bez trudności technicznych. Radio na żywo.
W różny też sposób nadawcy podchodzili do reklamy swego radia w pokoju #polfan: od reklamy subtelnej do bardzo agresywnej. Nie bardzo takie agresywne podejście odpowiadało operatorom pokoju. Było kilka incydentów z reklamami łamiącymi ustalony porządek regulaminowy. Stali bywalcy pokoju #polfan kręcili nosami na to, co się dzieje w pokoju, były przykre wpisy na temat repertuaru radiowego, tego się nie dało uniknąć. Generalnie odbiór maratonu radiowego był pozytywny. 
Niektóre radia nadają już lat kilkanaście!! Inne są stażowo młodymi radiami. Patrząc na kategorie pokojów radio na Polfanie to jest ich wiele. I wiele jest nieaktywnych, kiedyś zostały założone, może były aktywne, ale projekt upadł, a pokój został. 
19 nadawców zgłoszonych, a ilu nie chciało/nie wiedziało o maratonie radiowym? szacuję tak na oko, że aktywnych pokojów radiowych na Polfanie jest około 40. Zatem poznaliśmy połowę z nich i to, co prezentują na co dzień.
Początkowo maraton miał być cykliczny, ale się okazało, że cykliczność trzeba odłożyć w czasie, stali bywalcy pokoju #polfan muszą odpocząć od reżimu nadawców. Czy maraton powróci? Pewnie TAK, ale może w nieco zmienionej formule. Są głosy za tym, by wrócił. Jeśli wróci, to jednym z kryteriów
uczestnictwa będzie legalność radia, czyli opłacanie wymaganych prawem instytucji typu ZAiKS.

Przepraszam, że piszę trochę chaotycznie, ale myśli mi uciekają Smile

Teraz oczekuję na Wasze opinie i przemyślenia i pomysły co do przyszłości i formy maratonu radiowego na Polfanie.

I rzecz jasna wszystkim nadawcom radiowym serdecznie dziękuję za udział w maratonie radiowym Wink
"Wróci zaraz po obiedzie. Wtedy będzie pan musiał wyjść i czekać na niego, dopóki nie wyjdzie na kolację. Major Major nie przyjmuje nikogo, kiedy jest u siebie"
  


Wiadomości w tym wątku
Harmonogram nadawania, czyli podsumowanie maratonu radiowego - przez MajorMajorMajorMajor - 06-06-2021, 15:06

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości