Polfan.pl - forum dyskusyjne
Ciekawe znaleziska. - Wersja do druku

+- Polfan.pl - forum dyskusyjne (https://forum.polfan.pl)
+-- Dział: Dyskusje (https://forum.polfan.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Historia (https://forum.polfan.pl/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Wątek: Ciekawe znaleziska. (/showthread.php?tid=108)

Strony: 1 2


Ciekawe znaleziska. - Hannibal - 13-10-2007

Pośród nas są przeróżne osoby, o różnych gustach i upodobaniach.
Jednym z moich hobby jest ¨zbieractwo¨.
Poszukiwanie wszystkiego, co wiąże się z historią, głównie latami 1919-1939.
Jestem w posiadaniu ciekawych rzeczy związanych z tym właśnie okresem.
W miarę możliwości będę dołączał zdjęcia moich skromnych zbiorów.
Mam nadzieję, że znajdą się na tym forum ludzie o podobnych, do moich, zainteresowaniach.



Odp: Ciekawe znaleziska. - m - 16-10-2007

hani :-) jezeli masz mozliwośc pomocy w zakupie patefonu... orginalnego, oczywiscie na chodzie i w miare przywoitym stanie, koniecznie pochodzacego z okresu najpozniej do roku 1939 to chetnie bym z niej skorzystał:-) ... mile widziane byłby rowniez płyty grafitowe oraz zestaw zapasowych igieł.


Odp: Ciekawe znaleziska. - Hannibal - 16-10-2007

(16-10-2007, 00:38)m link napisał(a): hani :-) jezeli masz mozliwośc pomocy w zakupie patefonu... orginalnego, oczywiscie na chodzie i w miare przywoitym stanie, koniecznie pochodzacego z okresu najpozniej do roku 1939 to chetnie bym z niej skorzystał:-) ... mile widziane byłby rowniez płyty grafitowe oraz zestaw zapasowych igieł.
M, jest możliwość, gdańskie antykwariaty i jeśli dobrze pamiętam, to koszt patefonu waha sie w granicach 2,5-3 tysięcy złotych.
Możesz próbować również na Jarmarku Sw. Dominika, tylko że wtedy ceny znacznie rosną.
Na zakup polecam okres zimowy, bo ruch w takich antykwariatach jest dosyć mały, co ma wpływ na ceny w nim Wink
Powiem Ci, że miałem kiedyś przyjemność wysłuchania ¨krążka¨ z owego urządzenia...zapiera dech w piersiach.


Odp: Ciekawe znaleziska. - kk - 19-10-2007

Hani Smile
Stawiam sie w szeregu Smile

Nie jestem wprawdzie historycznym orlem, jeno sikk_orką Wink
Jestem na etapie rekonesansu sieci ,celem zakupu wykrywacza exploracyjnego.
Okolo 2 lat temu -zarazilam sie ,poprostu.
Dobiciem gwozdzia decyzji ,bylo znalezienie na mojej posesji paru ciekawych rzeczy.
Po wywiezieniu przez saperow 2 siat pociskow przeciwlotniczych,sama zakasalam rekawy Smile
Pozyczylam od kolegi wykrywacz i wsiąklam.
Procz metalowych ciekawostek , doszperalam sie szklanych różnosci.
Pomyte ,stoja na pólce.

Teraz slysze, jak wolają mnie okoliczne pola i lasy Wink

Mam slabosc do wszelkich staroci ,ruin ,fortyfikacji...





itam - Haniia - 04-12-2007

Witam                                                                                                                              Przegladajac forum trafilam na ten watek)Tak sie sklada ze interesuja mnie stare rzeczy.Czasem (jesli czas pozwoli) jezdze z kolegami szukac roznych rzeczy ,oczywiscie  wykrywacz metali musze miec w rekach))to ogromna frajda lazic po lasach,[polach,co prawda mnie nie udalo sie  cokolwiek znalezc ale ale zabawa przednia )Jeden zmoich kolegow  za to ma fantastyczne starocie ,poczawszy od bialej broni skonczywszy na meblach.Ma kolekcje  szabelek ))przy najblizszej okazji pojde do niego i zrobie fotki,Ja rowniez posiadam troche staroci np dzban do wina ktory napewno ma juz z 80lat,pozatym rozne naczynia wiekszosc to niemieckie ,jako ze te moje tereny gdzie teraz zamieszkuje nalezaly do Niemcow,Pozdrawiam milo i zycze owocnych poszukiwan)     


RE: Ciekawe znaleziska. - frozenka - 01-12-2017

(13-10-2007, 10:52)Hannibal napisał(a): Pośród nas są przeróżne osoby, o różnych gustach i upodobaniach.
Jednym z moich hobby jest ¨zbieractwo¨.
Poszukiwanie wszystkiego, co wiąże się z historią, głównie latami 1919-1939.
Jestem w posiadaniu ciekawych rzeczy związanych z tym właśnie okresem.
W miarę możliwości będę dołączał zdjęcia moich skromnych zbiorów.
Mam nadzieję, że znajdą się na tym forum ludzie o podobnych, do moich, zainteresowaniach.

Może na targowiskach staroci coś jeszcze znajdziesz?


RE: Ciekawe znaleziska. - Peszkin - 21-03-2018

(19-10-2007, 17:07)kk napisał(a): Hani Smile
Stawiam sie w szeregu Smile

Nie jestem wprawdzie historycznym orlem, jeno sikk_orką Wink
Jestem na etapie rekonesansu sieci ,celem zakupu wykrywacza exploracyjnego.
Okolo 2 lat temu -zarazilam sie ,poprostu.
Dobiciem gwozdzia decyzji ,bylo znalezienie na mojej posesji paru ciekawych rzeczy.
Po wywiezieniu przez saperow 2 siat pociskow przeciwlotniczych,sama zakasalam rekawy Smile
Pozyczylam od kolegi wykrywacz i wsiąklam.
Procz metalowych ciekawostek , doszperalam sie szklanych różnosci.
Pomyte ,stoja na pólce.

Teraz slysze, jak wolają mnie okoliczne pola i lasy Wink

Mam slabosc do wszelkich staroci ,ruin ,fortyfikacji...


Ja dawno temu latałem z wykrywaczem metalu przetrzepując okoliczne lasy. Babcia mojej mamy mi opowiadała gdzie stacjonowały wojska, gdzie były jakieś fortyfikacje itp. To jest zupełnie niesamowite ile rzeczy idzie znaleźć...
Tak odnośnie tych pocisków, to kiedyś kopiąc... trafiłem na coś okrągłego i metalowego. Spanikowałem, że mina... ale serce odkrywcy kazało mi kopać dalej. Ależ się uśmiałem, jak wydobyłem z dziury starą, poniemiecką miskę !!!! :-)))



RE: Ciekawe znaleziska. - roksor06 - 30-04-2021

Bardzo ciekawa sprawa w sumie...
---------------------------------------
obroże dla psa

Bardzo ciekawa sprawa w sumie...
---------------------------------------
obroże dla psa


RE: Ciekawe znaleziska. - smolniq36 - 16-05-2021

Powiem szczerze, że historia to jedna z ciekawszych dziedzin świata
------------------------------------------------
muchy dla kota


RE: Ciekawe znaleziska. - Eryk27 - 09-07-2021

Poszukuję znaczków z okresu komunistycznego, ma ktoś coś ciekawego u Siebie w domu? :
_____________________________________________________________
klipsy do płytek 2mm